„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Tarptautinės organizacijos perspėja apie galimą maisto krizę dėl koronaviruso pandemijos

Trijų tarptautinių organizacijų vadovai trečiadienį perspėjo dėl pasaulinio „maisto stygiaus“, jeigu valdžios institucijos nesugebės tinkamai suvaldyti dabartinės koronaviruso krizės.
Ukrainoje skurstantiems dalijamas maistas
Ukrainoje skurstantiems dalijamas maistas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Daugelis vyriausybių savo šalyse paskelbė karantino priemones, dėl kurių smarkiai sulėtėjo tarptautinė prekyba ir sutriko maisto tiekimo grandinės.

Žmonėms priverstinai izoliuojantis kylančios paniško pirkimo bangos jau pademonstravo tiekimo grandinių pažeidžiamumą – daugelyje šalių prekybos centrų lentynos buvo iššluotos.

„Netikrumas dėl maisto prieinamumo gali paskatinti eksporto suvaržymo bangą, sukuriant stygių pasaulinėje rinkoje, – bendrame kreipimesi, pasirašytame Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) vadovas Qu Dongyu, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas, Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) direktorius Roberto Azevedo.

„Tęsiantis karantinams dėl COVID-19, būtina imtis visų pastangų, siekianti užtikrinti kad prekyba vyktų kiek įmanoma laisviau, ypač kad neišsivystytų maisto stygius“, – sakoma jų pranešime.

„Imantis veiksmų piliečių sveikatai ir gerovei apsaugoti šalys turėtų užtikrinti, kad bet kokios su prekyba susijusios priemonės nesutrikdytų aprūpinimo maisto produktais grandinės“, – pridūrė organizacijų vadovai.

Ilgesnį laiką galiojantys nurodymai gyventojams izoliuotis ir judėjimo suvaržymai gali sutrikdyti žemės ūkio produktų gamybą dėl darbo jėgos nepakankamumo ir nesant galimybių tiekti produktus rinkoms.

Sauliaus Čaplinsko nuotr./COVID-19 simptomai
Sauliaus Čaplinsko nuotr./COVID-19 simptomai

„Tokie sutrikdymai, įskaitant žemės ūkio ir maisto pramonės darbuotojų judėjimo varžymą ir maisto produktų konteinerių ilgai trunkančius užlaikymus pasienyje, lemia trumpai vartoti tinkamų produktų sugedimą ir didėjantį maisto švaistymą“, – pabrėžė trys lyderiai.

Jie taip pat atkreipė dėmesį į būtinybę apsaugoti darbuotojus, prisidedančius prie maisto produktų gamybos, perdirbimo ir platinimo – tiek jų pačių, tiek kitų žmonių sveikatos labui, taip pat siekiant išlaikyti veikiančias maisto produktų tiekimo grandines.

„Tokiais laikais kaip šie yra būtinas didesnis, o ne mažesnis tarptautinis bendradarbiavimas“, – sakoma pranešime.

„Privalome užtikrinti, kad mūsų atsakas į COVID-19 netyčia nesukurtų nepagrįsto būtiniausių prekių stygiaus ir nepaaštrintų bado bei nepakankamo maitinimosi“, – pažymėjo FAO, PSO ir PPO.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs