„JIT jau kreipėsi į Rusijos Federaciją su prašymu pateikti aktualios informacijos“, – sakoma tarptautinės tyrėjų komandos išplatintame pareiškime.
Dokumente pažymima, jog „2018-ųjų gegužę JIT specialiai užklausė informacijos apie numerius, rastus ant kelių aptiktų raketos dalių“.
„JIT kruopščiai ištirs šiandien pateiktą medžiagą kai tik Rusijos Federacija pateiks JIT atitinkamus dokumentus“, – priduriama pranešime.
Jame pažymima, kad „nuo tyrimo pradžios iki šiandienos JIT visada kruopščiai analizavo ir apdorojo Rusijos Federacijos teikiama informaciją“.
„Kaip pavyzdį galima nurodyti 2014-aiais per spaudos konferenciją pristatytus vaizdus, liudijančius apie numanomą naikintuvo buvimą netoli lainerio MH17“, – nurodoma pranešime.
Anksčiau pirmadienį aukšto rango Rusijos gynybos ministerijos pareigūnas Nikolajus Paršinas pareiškė, kad raketa BUK, kuria 2014-aisiais buvo numuštas Malaizijos oro bendrovės „Malaysia Airlines“ laineris, buvo 1986-aisiais pagaminta Pamaskvėje ir nugabenta į Ukrainą, iš kur daugiau nebegrįžo į Rusiją.
„Jungtinės tyrėjų grupės atstovai gali susipažinti su šiais dokumentais, jei panorės“, – per Maskvoje surengtą spaudos konferenciją sakė N. Paršinas.
Iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą skridęs laineris „Boeing 777“ 2014 metų liepos 17 dieną sudužo netoli prorusiškų Rytų Ukrainos separatistų bastiono Donecko. Žuvo visi 298 lėktuve buvę žmonės, įskaitant daug olandų.