Nuo tada, kai 2022-ųjų kovą elektrinę užgrobė Rusijos pajėgos, nerimaujama dėl didžiausios Europoje AE saugumo.
Buvo sustabdyti šeši jos reaktoriai, o tai yra precedento neturintis atvejis tokio dydžio elektrinei.
„Techniniu požiūriu turime daug klausimų, kurių kiekvieną stengiamės spręsti su administracija“, – spaudos konferencijoje Kyjive sakė R. Grossi.
TATENA nuo 2022-ųjų rugsėjo į vietą yra pasiuntusi stebėjimo grupę, tačiau, anot agentūros vadovo, kuris ten apsilankys trečiadienį, jos ekspertai dar nespėjo apžiūrėti visų elektrinės dalių.
"[Kartais] mums nesuteikdavo galimybės, kurios prašėme, patekti į tam tikras objekto vietas. Mums buvo leista iš dalies patekti į gamyklą, tačiau kai kurių jos dalių vis dar negalėjome aplankyti“, – kalbėjo R. Grossi.
Po susitikimo su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu antradienį Kyjive R. Grossi sakė, kad Rusijos operatorius ėmė teikti vis daugiau prieigos galimybių.
Branduolinės energetikos vadovas taip pat išreiškė susirūpinimą dėl drastiško elektrinės darbuotojų skaičiaus mažinimo. Trečiadienį jis ketina tai aptarti su Rusijos operatoriumi.
Gamykloje dirba tik apie 4,5 tūkst. darbuotojų, todėl nerimaujama dėl saugumo. Prieš karą jų buvo 11,5 tūkstančio.
R. Grossi teigė, kad, Rusijos operatoriui uždraudus prieš Rusijos karą Ukrainoje nusiteikusiems darbuotojams dirbti elektrinėje, jam kilo naujų rūpesčių dėl darbuotojų skaičiaus.
TATENA ne kartą įspėjo apie nuolatinę riziką branduolinei saugai ir saugumui šioje AE.
Vis dėlto R. Grossi pasidžiaugė, kad „palaipsniui didėja abiejų (Rusijos ir Ukrainos) pusių laikymasis TATENA nurodymų“.