Jo paskyrimą oficialiai dar turi patvirtinti Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) Generalinė konferencija, kurioje dalyvauja visų 171 organizacijos šalių atstovai.
Vienas iš opiausių uždavinių naujajam TATENA vadovui – stebėti, kaip įgyvendinamas vis labiau braškantis susitarimas dėl Irano branduolinės programos.
„Rafaeliui Grossi užsitikrinus kvalifikuotą daugumą [balsų] valdytojų taryboje, TATENA atliko ryžtingą žingsnį savo generalinio direktoriaus išrinkimo link“, - per tviterį parašė Prancūzijos ambasadorius prie JT Vienoje Xavier Stickeris.
Vienoje įsikūrusi TATENA naujo vadovo ieškojo nuo liepos, kai būdamas 72-jų mirė ankstesnis jos generalinis direktorius – japonas Yukiya Amano.
58 metų R.Grossi Argentinos ambasadoriumi šioje Vienoje įsikūrusioje organizacijoje buvo paskirtas 2013 metais, o Y.Amano vadovavimo laikotarpiu dirbo jo kabineto vadovu.
Po išrinkimo R.Grossi sakė, kad „agentūros darbas turi esminę reikšmę tarptautinei taikai ir stabilumui“.
Argentinos užsienio reikalų ministras Jorge Faurie jį apibūdino kaip „karjeros diplomatą, turintį daugiau nei 35 metų profesinę patirtį [branduolinio ginklo] neplatinimo ir nusiginklavimo srityje“.
Pasak TATENA, antradienį vykusiame uždarame valdytojų tarybos balsavime 24 balsus surinkęs R.Grossi nugalėjo rumuną Cornelį Ferutą, gavusį 10 balsų.
C.Feruta, buvęs TATENA vyriausiasis koordinatorius, po Y.Amano mirties laikinai ėjęs generalinio direktoriaus pareigas, buvo paskutinis iš dar trijų kandidatų, likęs kovoti su R.Grossi dėl agentūros vadovo posto.
Į šią vietą tai pat pretendavo Burkina Faso atstovas Visuotinio branduolinių bandymų uždraudimo sutarties organizacijos (CTBTO) vykdomasis sekretorius Lassina Zerbo ir Slovakijos branduolinių programų priežiūros administracijos vadovė Marta Ziakova.
Naujasis TATENA generalinis sekretorius savo ketverių metų kadenciją pradės sausio 1 dieną. Jis bus jau šeštas agentūros generalinis sekretorius nuo organizacijos įkūrimo 1957 metais.
Buvęs agentūros vadovas japonų diplomatas Y.Amano aktyviai dalyvavo derybose dėl Irano branduolinio susitarimo ir 2011 metais Fukušimos branduolinės nelaimės padarinių likvidavime Japonijoje.