C.Reiss, kuriai liepos 31 dieną kalėjime sukako 24 metai, buvo suimta liepos 1 dieną, kai ruošėsi išvykti iš Irano baigusi dėstytojos darbą. „Ji kaltinama informacijos rinkimu ir riaušininkų provokavimu“, – nurodė valstybinė naujienų agentūra IRNA.
IRNA panešime priduriama, jog kartu su dėstytoja teisiama viena iranietė Prancūzijos ambasados darbuotoja, vardu Ashfar, kuri buvo suimta ketvirtadienį. Vienas diplomatinis šaltinis sakė, jog „keista žinoti, kad Reiss stojo prieš teismą.“
„Mes tai sužinojome tik šį rytą iš televizijos. Anksčiau mes nebuvome informuoti“, – pridūrė jis. C.Reiss iš pradžių buvo kaltinama šnipinėjimu, nes nufotografavo Irano centriniame Isfahano mieste vykusią opozicijos demonstraciją ir elektroniniu paštu nusiuntė tą nuotrauką savo draugei prancūzei, kuri gyvena Teherane.
Prancūzijos ambasadorius Teherane Bernardui Poletti buvo leista pasimatyti su C.Reiss Teherane esančiame liūdnai pagarsėjusiame Evino kalėjime iškart po dėstytojos arešto. Vėliau diplomatas dar du kartus kalbėjosi su kaline telefonu.
Persų kalbą mokanti C.Reiss su Irano kultūra vaikystėje supažindino jos auklė iranietė. Ant kaltinamųjų suolo kartu su C.Reiss sėdėjo daugiau nei dešimt kitų asmenų, kurie buvo sulaikyti per protestus, išprovokuotus ginčijamo M.Ahmadinejado perrinkimo birželio 12 dieną.
Šis teismo posėdis įtariamųjų byloje buvo jau antrasis. Tarp kaltinamųjų buvo kai kurie įtakingi reformas palaikantys politikai ir žurnalistai, nurodė naujienų agentūra ISNA.
Rugpjūčio 1 dieną vykusiame pirmajame opozicijos šalininkų bylą svarstančio teismo posėdyje dalyvavo apie šimtas kaltinamųjų. Jiems pateikti kaltinimai dėl įvairių nusižengimų, tarp jų –riaušių kurstymo.