62 metų B.Borisovas ir dar keli jo partijos nariai buvo sulaikyti ketvirtadienio vakarą. Vidaus reikalų ministerija tuomet nurodė, kad „vyksta didelė operacija, susijusi su 120 bylų, tiriamų Europos prokuratūros biure Bulgarijoje“.
Paleistas B.Borisovas žurnalistams pareiškė, kad policija į jo namus atėjo jiems vakarieniaujant, per kratą „nieko nerado“, bet vis tiek jį areštavo.
Paleistas B.Borisovas pareiškė, kad policija į jo namus atėjo jiems vakarieniaujant, per kratą „nieko nerado“, bet vis tiek jį areštavo.
„Tai buvo brutalu ir bjauru. Sugrįžome į komunizmo laikus“, – pareiškė jis.
Pasak B. Borisovo, jis nebuvo apkaltintas. Du kiti jo partijos nariai taip pat paleisti nepateikus jiems kaltinimų.
Prokurorai aptiko policijos tyrimo procedūrinių trūkumų ir neturėjo pakankamai įrodymų, kad pareikštų kaltinimus, sakė Sofijos prokuratūros atstovė Desislava Petrova.
Į pranešimą piktai sureagavo Bulgarijos naujasis premjeras Kirilas Petkovas ir vidaus reikalų ministras Boiko Raškovas.
„Susiduriame su dar vienu Ivano Geševo vadovaujamos prokuratūros sabotažo [aktu]", – vidurnaktį per spaudos konferenciją pareiškė K.Petkovas.
Areštuoti B.Borisovą nurodė Vidaus reikalų ministerija, apeidama vietos prokuratūros vadovą I.Geševą.
Tūkstančiai bulgarų 2020 metais protestavo gatvėse prieš numanomą B.Borisovo vyriausybės korupciją ir reikalavo vyriausiojo prokuroro I. Geševo atsistatydinimo.
„Bulgarijoje nėra nepriklausomos prokuratūros. Bet jie turi problemą, nes šią bylą tiria ir Europos prokuratūra“, – penktadienį sakė K.Petkovas.
Areštuoti B.Borisovą nurodė Vidaus reikalų ministerija, apeidama I.Geševą. Prieš tai, trečiadienį ir ketvirtadienį, Sofijoje viešėjo Europos vyriausioji prokurorė Laura Kovesi (Laura Keveši). Ji gyrė K.Petkovo „ryžtingumą, lyderystę ir įtikinamą kovos su korupcija viziją“.
Liuksemburge įsikūrusi EPPO atsisakė naujienų agentūrai AFP pakomentuoti, ar tikrai pradėjo savo tyrimą.