Teisių gynėjai kritikuoja Atėnus už ketinimą pakeisti išžaginimo apibrėžimą

Tarptautinė žmogaus teisių gynimo organizacija „Amnesty International“ ir feminisčių grupės trečiadienį priešais Graikijos parlamentą surengė protesto akciją, kad pasmerktų įstatymo projektą, pakeisiantį išžaginimo apibrėžimą teismų bylose atsisakius formuluotės „sutikimo nebuvimas“.
Seksualinis priekabiavimas, prievarta
Teisių gynėjai kritikuoja Atėnus už ketinimą pakeisti išžaginimo apibrėžimą / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Šis įstatymo projektas, parengtas reformuojant šalies Baudžiamąjį kodeksą, reiškia, kad išžaginimas bus siejamas su fizinio smurto panaudojimu, o ne sutikimo nebuvimu, ir tai neskatins aukų siekti teisingumo, rašoma „Amnesty International“ padalinio Graikijoje išplatintame pareiškime.

Organizacija pabrėžė, kad vis daugiau Europos valstybių įtraukia sutikimo nebuvimą į smurto apibrėžimą, ir paragino Graikijos vyriausybę pakeisti šią siūlomo įstatymo projekto dalį.

Žmogaus teisių gynėjai tvirtina, kad toks išžaginimo apibrėžimas yra „nepriimtinas ir prieštarauja tarptautinėms konvencijoms, žmogaus teisėms ir vyriausybės politiniams įsipareigojimams“.

Turint galvoje, kad jau dabar Graikijos teismus pasiekia palyginti nedaug išžaginimo bylų, „toks apibrėžimas neigiamai paveiks seksualinės prievartos suvokimą ir kovą su nebaudžiamumu“, pažymima protestuotojų pareiškime.

Aktyvistai taip pat sakė, kad Teisingumo ministerija neatsižvelgė į jų pasiūlymus, kai buvo diskutuojama dėl šios reformos.

Graikijos parlamentui šis įstatymo projektas turėtų būti pristatytas dar šią savaitę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis