Maskvos miesto teismas atmetė Darjos Trepovos apeliaciją dėl jos suėmimo dėl kaltinimų dalyvavus balandžio 2 dienos sprogdinime vienoje Sankt Peterburgo kavinėje, per kurį žuvo Vladlenas Tatarskis ir sužeista dar 50 žmonių.
Teismas paliko galioti žemesnės instancijos teismo sprendimą, kuriuo leista D.Trepovą du mėnesius suimti, kol vyks tyrimas.
40 metų V.Tatarskis, uolus Kremliaus karo Ukrainoje šalininkas, reguliariai rengęs pranešimus apie kovas iš fronto linijų, žuvo, kai vedė diskusiją kavinėje prie upės istorinėje antrojo pagal dydį Rusijos miesto širdyje.
26 metų Sankt Peterburgo gyventoja D.Trepova, kuri buvo užfiksuota vaizdo įraše, kai prieš pat sprogimą įteikė V.Tatarskiui statulėlę, buvo greitai sulaikyta. Rusijos žiniasklaida pranešė, kad D.Trepova tyrėjams sakė, jog buvo paprašyta įteikti statulėlę, bet nežinojo, kas joje yra.
Rusijos pareigūnai šį sprogdinimą pavadino teroro aktu ir apkaltino Ukrainos žvalgybos tarnybas jį surengus. Ukrainos valdžia tiesiogiai neatsakė į kaltinimus, tačiau Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjas apibūdino sprogdinimą kaip Rusijos vidaus neramumų dalį.
Anksčiau šį mėnesį Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FSB) apkaltino Ukrainos pilietį, kurį įvardijo kaip Jurijų Denysovą, rinkus informaciją apie tinklaraštininką ir per kurjerių tarnybą aprūpinus D.Trepovą sprogmenimis.
FSB teigė, kad J.Denysovas veikė Ukrainos saugumo tarnybų nurodymu ir kitą dieną po sprogdinimo, kuris buvo naujausias išpuolis Rusijoje prieš garsų karą palaikantį veikėją, išvyko iš Rusijos. Praėjusiais metais žuvo vieno Kremliui artimo ideologo dukra Darja Dugina, kai jos visureigyje prie Maskvos sprogo bomba.
V.Tatarskis buvo Maksimo Fomino, kuris savo kanale platformoje „Telegram“ turėjo daugiau nei 560 000 sekėjų, slapyvardis. Jis prisijungė prie separatistų Rytų Ukrainoje po to, kai 2014 metais ten prasidėjo Maskvos remiamas sukilimas, ir prieš pradėdamas rašyti tinklaraštį daugelį metų kovojo fronto linijose.
Vykstant kovoms Ukrainoje, Rusijoje vis didesnį vaidmenį vaidina karo temomis rašantys tinklaraštininkai, kurie palaiko Kremlių, bet dažnai atskleidžia karinės strategijos trūkumus. Valdžia uždarė nepriklausomos žiniasklaidos priemones ir užčiaupė bet kokią karinių veiksmų kritiką.
FSB teigė, kad D.Trepova yra įkalinto Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno rėmėja, ir tvirtino, kad pagrindiniai A.Navalno sąjungininkai Ivanas Ždanovas ir Leonidas Volkovas ne kartą ragino vykdyti ardomąją veiklą Rusijoje.
I.Ždanovas yra apkaltinęs valdžią, kad sprogimu gali būti bandoma pasinaudoti siekiant pratęsti A.Navalno įkalinimo bausmę ir įtraukti jo įkurtą kovos su korupcija fondą į Rusijos teroristinių organizacijų sąrašą.