Tai turėtų būti prieštaringai vertinamo bylinėjimosi dėl teisės numirti, netgi įtraukusio popiežių Pranciškų, atomazga.
Pagrindinis V.Lambert'ą gydantis gydytojas Vincentas Sanchezas elektroniniu laišku informavo paciento šeimą, kad ketina pradėti gyvybinių funkcijų palaikymo išjungimą, remdamasis praėjusį Prancūzijos teismo penktadienį paskelbta nutartimi.
Gydytojas paragino šeimos narius užtikrinti, kad „pono Vincento Lambert'o palaikymas būtų ramus, intymus ir kuo asmeniškesnis“, informavo su laiško kopija susipažinusi naujienų agentūra AFP.
42 metų V.Lambert'as 2008-aisiais pateko į automobilio avariją ir nuo tada yra vegetacinės būklės. Klausimas, ar dirbtinai palaikyti jo gyvybę, supriešino jo šeimos narius ir visą šalį.
Po kelerius metus trukusių teisinių kovų tarp V.Lambert'o motinos ir jo žmonos gegužę medikai pradėjo gyvybę palaikančios aparatūros atjungimą, tačiau apeliaciniam teismui paskutinę minutę paskelbus naują nutartį jie buvo priversti vėl sugrąžinti maitinimo vamzdelius.
Pagaliau penktadienį Prancūzijos aukščiausiosios instancijos apeliacinis teismas leido nutraukti dirbtinį gyvybės palaikymą pacientui. V.Lambert'o žmonai Rachel atstovaujantis advokatas tai pavadino galutiniu teismo sprendimu.
Šis atvejus sukėlė karštas diskusijas dėl Prancūzijoje galiojančių eutanazijos įstatymų, leidžiančių vadinamąją „pasyviąją“ eutanaziją nepagydomai sergantiems arba sužeistiems pacientams, kurių gyvybė yra palaikoma dirbtinėmis priemonėmis.
Gegužę įsikišęs popiežius Pranciškus socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad reikia „visada saugoti Dievo dovanotą gyvybę nuo pradžios iki jos natūralios pabaigos“.