Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Tel Avive minios žmonių vėl susirinko protestuoti prieš Izraelio teismų reformas

Tūkstančiai izraeliečių vėlų šeštadienį vėl išėjo į Tel Avivo gatves protestuoti prieš vyriausybės teismų reformas, kurias jie laiko išpuoliu prieš demokratiją.
Protestai Tel Avive
Protestai Tel Avive / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Naujausieji protestai, vykstantys penkioliktą savaitę iš eilės, kilo po to, kai kovo 27-ąją Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu paskelbė pertrauką, kad būtų galima užmegzti dialogą dėl parlamente vykdomų ir tautą skaldančių reformų.

Izraelio vėliavų, kuriomis mojavo demonstrantai, jūroje buvo galima matyti užrašus „Išsaugokime demokratiją“. Naujienų agentūros AFP žurnalistai taip pat pranešė apie dūmines bombas ir signalines raketas.

Mažesni protestai taip pat vyko šiauriniame Haifos uoste ir prie teisingumo ministro Yarivo Levino namų Modiino mieste.

Izraelio žiniasklaida pranešė, kad susirinko dešimtys tūkstančių žmonių, kaip ir per kai kurias ankstesnes demonstracijas.

„Mes kovojame už savo demokratiją. Mes neturime kitos šalies“, – AFP sakė vienas iš demonstrantų, 61-erių Nadavas Tamiras.

45-erių psichiatrė iš Tel Avivo Karen Baron teigė: „Nenorėjau šiandien atvykti, bet sesuo man pasakė: „Neturime kito pasirinkimo“. Ir tai tiesa. Neturime pasirinkimo – negalime atsipalaiduoti. Turime ginti savo šalį.“

Pasiūlymai apribotų Aukščiausiojo Teismo įgaliojimus ir suteiktų politikams daugiau galių atrenkant teisėjus.

B. Netanyahu vyriausybė – jo partijos „Likud“ ir kraštutinių dešiniųjų bei ultraortodoksų žydų sąjungininkų koalicija – teigia, kad pakeitimai reikalingi siekiant atkurti įstatymų leidėjų ir teisminės valdžios galių pusiausvyrą.

Šeštadienio demonstracija įvyko kitą dieną po to, kai tarptautinė reitingų agentūra „Moody's“ paskelbė mažinanti Izraelio skolinimosi perspektyvą nuo teigiamos iki stabilios.

Ji teigė, kad šis pakeitimas „atspindi Izraelio valdymo pablogėjimą, kaip rodo pastarojo meto įvykiai, susiję su vyriausybės pasiūlymu pertvarkyti šalies teismų sistemą“.

„Nors masiniai protestai paskatino vyriausybę sustabdyti teisės aktų priėmimą ir siekti dialogo su opozicija, būdas, kuriuo vyriausybė bandė įgyvendinti plataus masto reformą nesiekdama plataus pritarimo, rodo, kad institucinis stiprumas ir politikos nuspėjamumas silpnėja“, – pažymėjo „Moody's“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais