Praėjus dviem dienoms po gruodžio 19-osios išpuolio Berlyno kalėdinėje mugėje, kur žuvo 12 žmonių, 24 metų tunisietis sėdo į naktinį autobusą netoli Vokietijos sienos esančiame Neimegeno mieste, kuris jį nuvežė į Lioną Prancūzijoje, pranešė vienas šaltinis, patvirtindamas prancūzų žiniasklaidos pranešimus.
Pasak šaltinio, A.Amri išlipo iš autobuso Liono „Part-Dieu“ geležinkelio stotyje.
Jį ten praėjusį ketvirtadienį nufilmavo stotyje įrengtos stebėjimo kameros. Stotyje jis sėdo į Prancūzijos Alpėse esantį Šamberi miestą vežusį traukinį, o iš ten patraukė į Milaną Italijoje.
Italijos policijos pareigūnai nukovė A.Amri ankstų penktadienio rytą, kai eiliniam dokumentų patikrinimui sustabdytas įtariamasis pradėjo šaudyti į pareigūnus.
Šalia jo buvo rastas traukinio bilietas kelionei iš Liono per Milaną į Turiną.
Tyrėjai vis dar aiškinasi, kaip A.Amri pavyko ištrūkti iš Berlyno ir nesulaikytam pervažiuoti didelę Vokietijos teritoriją, kad pasiektų Nyderlandus.
„Galiu patvirtinti, kad olandų policija aiškinasi, ar po išpuolio Berlyne jis keliavo per Nyderlandus“, sakė Olandijos prokuratūros atstovas Wim de Bruinas.
Atsakomybę už Berlyno išpuolį prisiėmė džihadistų grupuotė „Islamo valstybė“. Penktadienį ji paskelbė vaizdo įrašą, kuriame A.Amri prisiekia ištikimybę grupuotės lyderiui Abu Bakrui al Baghdadi.
Vokietijos pareigūnai aiškinasi, ar A.Amri iš ko nors nesulaukė pagalbos prieš išpuolį arba po jo. Trečiadienį pareigūnai sulaikė 40 metų tunisietį, kuris įtariamas palaikęs ryšius su šiuo atakos vykdytoju.
Tuniso pareigūnai penktadienį suėmė A.Amri sūnėną ir dar du 18-27 metų įtariamuosius, kurie, pasak jų, priklausė „teroristinei kuopelei“, susijusiai su A.Amri.
Tačiau Vidaus reikalų ministerija šio trejeto nesieja su išpuoliu Berlyne.
Tuo metu Nyderlandų parlamentarai, tarp jų antiislamiškų pažiūrų politikas Geertas Wildersas, pareikalavo pareigūnų pasiaiškinimo dėl pranešimų, kad A.Amri galėjo pasiekti Milaną per Nyderlandus.
Vis tik G.Wildersui nepavyko šiuo klausimus sušaukti neeilinio žemųjų parlamento rūmų posėdžio, kadangi tam nepritarė dauguma parlamento narių.