Pakrančių apsaugos pareigūnai tvirtino, kad tebeturi vilties, prie operacijos prisidėjo daug priemonių ir ekspertų, o sonarai užfiksavo neidentifikuotus povandeninius garsus, tačiau atrodė, kad iššūkis surasti ir gyvus sugrąžinti laive esančius žmones darosi vis grėsmingesnis.
„Kartais atsiduri tokioje padėtyje, kai reikia priimti sunkų sprendimą. Kol kas mes dar ne ten“, – sakė Jungtinių Valstijų pakrančių apsaugos kapitonas Jamie Frederickas. Jis pridūrė, kad paieškos ir gelbėjimo misija toliau vykdoma 100 procentų.
TAIP PAT SKAITYKITE: Dingusiame povandeniniame laive „Titan“ plaukė turtingųjų elitas: kas jie ir kas jiems galėjo nutikti?
Gelbėjimo operacijos, kurioje dalyvauja JAV ir Kanados kariniai lėktuvai, pakrančių apsaugos laivai ir nuotoliniu būdu valdomi robotai, organizatoriai daugiausia dėmesio skiria Šiaurės Atlanto vandenyno vietoms, esančioms netoli sonarais vėlai antradienį ir trečiadienį užfiksuotų povandeninių garsų.
Garsai sukėlė vilčių, kad mažo turistinio povandeninio laivo keleiviai tebėra gyvi, nors ekspertai negalėjo patvirtinti, iš kur šie garsai sklido.
„Atvirai kalbant, mes nežinome, kas tai yra“, – sakė J.Frederikas ir pridūrė: „Turime išlikti optimistiški ir neprarasti vilties.“
Anot JAV pakrančių apsaugos tarnybos, povandeninis laivas „Titan“ pradėjo leistis sekmadienį 8 val. ryto ir turėjo iškilti į paviršių po septynių valandų.
Gelbėtojai apskaičiavo, kad keleiviams deguonies gali pritrūkti ketvirtadienio rytą, nes povandeniniame laive gali būti oro atsargų iki 96 valandų.
6,5 metro ilgio turistinis povandeninis laivas prarado ryšį su savo antvandeniniu laivu praėjus mažiau nei dviem valandoms po kelionės pradžios. Jis leidosi apžiūrėti „Titaniko“ liekanų, esančių beveik 4 km gylyje.
Povandeniniame laive „Titan“, be kitų, yra britų milijardierius Hamishas Hardingas ir Pakistano magnatas Shahzadas Dawoodas bei jo sūnus Sulemanas, kurie taip pat turi Jungtinės Karalystės pilietybę.
Tokias keliones organizuojanti „OceanGate Expeditions“ už vietą povandeniniame laive prašo 250 000 dolerių (maždaug 229 tūkst. eurų).