Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„The Economist“ metų šalimi tapo Prancūzija

Britų žurnalas „The Economist“ ketvirtadienį metų šalimi paskelbė Prancūziją, nes naujasis jos prezidentas Emmanuelis Macronas sugebėjo iškovoti sensacingą pergalę atviros visuomenės ir reformų naudai.
Emmanuelis Macronas
Emmanuelis Macronas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Savaitinis naujienų žurnalas, kurio redakcija yra įsikūrusi Londone, pareiškė, kad 2017-aisiais pasaulyje svarbiausia buvo kova tarp atviros ir uždaros visuomenės vizijų, ir E.Macronui pavyko įveikti „tiltų kėlėjus“.

„2017-aisiais Prancūzija pranoko visus lūkesčius“, – sakoma naujausio „The Economist“ numerio vedamajame straipsnyje.

Centristo E.Macrono sėkminga prezidentinė kampanija, neremiama jokios tradicinės partijos, jo naujo judėjimo „Respublika, pirmyn!“ (Le Republique En Marche, LREM) puikus pasirodymas Nacionalinės Asamblėjos rinkimuose, pasak žurnalo, buvo „stulbinanti sensacija“.

„Ponas Macronas agitavo už Prancūziją, kuri būtų atvira žmonėms, prekėms ir idėjoms iš užsienio bei socialiniams pokyčiams šalyje“, – sakoma straipsnyje.

„The Economist“ pabrėžė, kad E.Macronui pavyko pasiekti protingų reformų, tarp jų ir griežtų darbo santykius reguliuojančių įstatymų sušvelninimo.

„The Economist“: „Prieš jam pasirodant, Prancūziją atrodė neįmanoma reformuoti: rinkėjams buvo siūloma rinktis tarp sklerozės ir ksenofobijos.“

„Prieš jam pasirodant, Prancūziją atrodė neįmanoma reformuoti: rinkėjams buvo siūloma rinktis tarp sklerozės ir ksenofobijos“, – rašoma žurnale.

„Kova tarp atviros ir uždaros visuomenės vizijų galbūt yra pati svarbiausia politinė kova pasaulyje šiuo metu, – teigiama jame. – Prancūzija drąsiai pasipriešino tiltų kėlėjams ir juos nugalėjo. Už tai ji yra mūsų metų šalis.“

„The Economist“ metų šalies titulas, teikiamas nuo 2013-ųjų, skiriamas šaliai, per pastaruosius 12 mėnesių pastebimai pasikeitusiai į gerą arba „padariusiai pasaulį šviesesnį“.

Žurnalas nurodė, kad į metų šalies titulą šiemet dar pretendavo Bangladešas, priėmęs labai daug rohinjų pabėgėlių iš kaimyninio Mianmaro, Argentina, priėmusi skausmingų ekonominių reformų, ir Pietų Korėja, pradėjusi vidaus politikos valymą tvyrant branduolinei grėsmei.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais