Anot leidinio, APT 28 vadovauja ne bet kokia struktūra, o Rusijos žvalgyba. Esą elitiniai programišiai toli gražu nenutraukė savo veiklos ir imasi naujų taikinių.
Šiai programišių grupuotei priskiriami įsilaužimai į politikų kompiuterius Prancūzijoje ir Vokietijoje, kur šiemet vyks rinkimai. Tokią informaciją leidiniui pateikė savo pavardės neminėti prašęs aukštas pareigūnas. Anot jo, po išpuolio prieš JAV Demokratų partiją APT 28 jau įvykdė keletą gana stambių operacijų.
Anot „The Financial Times“ šaltinių, APT 28 veikia jau mažiausiai dešimtmetį, o per tą laiką organizacija įvykdė eilę išpuolių prieš įvairias Vakarų struktūras – tiek pavienių NATO šalių gynybos ministerijas, tiek karinės pramonės įmones ar JAV Valstybės departamentą.
Leidinys susipažino su realiais APT 28 veiklos instrumentais, kuriais pasinaudojant šnipinėjimo įranga buvo pakišta į ne vieno aukšto pareigūno kompiuterį. Anot ekspertų, ši grupuotė itin gerai įvaldžiusi tokias operacijas. Į pasirinkto asmens elektroninį paštą siunčiami laiškai su priedais, kurie, iš pirmo žvilgsnio, atrodo kaip tikri ir autentiški skaitmeniniai dokumentai, bet juos atidarydamas „taikinys“ be savo žinios įdiegia APT 28 šnipinėjimo įrangą savo kompiuteryje.
Apie tokiu būdu veikiančius Rusijos programišius Lietuvos Valstybės saugumo departamentas viešai įspėjo dar prieš porą metų.
Analitikai pastebi, kad APT 28 veikla pastaraisiais metais pasidarė kur kas labiau agresyvi. Nuo įprastinio tylaus duomenų rinkimo, pereita prie tiesioginių atakų. Analitikų įsitikinimu, tai susiję su augančia Kremliaus antipatija Vakarams.