„Padėtis pasiekė kritinį lygį ir negalime būti tikri, kad oro gynyba galės tinkamai veikti“, – leidiniui sakė vienas pašnekovas. Pasak jo, į pėstininkų dalinius siunčiami tam nepasirengę kariai.
Tačiau jie buvo apmokyti Vakaruose ir žino, kaip veikia priešlėktuvinė gynyba.
Vadai gali siųsti į frontą karius iš priešlėktuvinės gynybos dalinių, baiminasi šaltiniai.
Be to, baiminamasi, kad šie kariai, patekę į nelaisvę, gali išduoti slaptą informaciją apie Ukrainos priešlėktuvinės gynybos pozicijas“, – rašoma publikacijoje.
Leidinio pašnekovai teigia, kad dėl didėjančių reikalavimų perkelti naikintuvus sunku tinkamai valdyti oro gynybos padalinius.
„Tai tęsiasi jau metus, bet darosi vis blogiau ir blogiau“, – žurnalistams sakė neįvardytas oro gynybos pajėgų karininkas.
„Man jau liko mažiau nei pusė [viso pajėgumo]. Pastarosiomis dienomis atvyko komisija ir nori dar dešimčių žmonių. Man liko vyresni nei 50 metų ir sužeistieji. Tokių dalykų neįmanoma suvaldyti“, – piktinosi jis.
Kritikavo publikaciją
Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas pareiškė, kad „The Guardian“ teiginys apie oro gynybos karių perkėlimą į pėstininkų pajėgas yra neteisingas.
Štabo atstovai patvirtino, kad tokie perskirstymai atliekami, tačiau jie neturi įtakos „profesionaliems oro gynybos specialistams, kurie užtikrina Ukrainos dangaus apsaugą“.
„Kalbame apie kai kurių karių iš oro pajėgų apsaugos kuopų, kai kurių užnugario mobiliųjų ugniagesių grupių, taip pat personalo, kuris nėra susijęs su aukštųjų technologijų ginklų ir karinės technikos priežiūra ir eksploatavimu, perkėlimą ir dislokavimą.
Padėtis kontaktinėje linijoje sudėtinga, ir dabar svarbiausia yra išlaikyti frontą“, – tikino štabo atstovai, pridurdami, kad dronų perėmimo rodikliams perkėlimai įtakos neturėjo.