Gali būti, kad dėl jo šeimos pirmagimio sutiktuvių šventė taps retesniu reginiu nei laidotuvės, o tušti namai netrukus bus įprasti akiai.
Italijoje jau uždaromos gimdyvių palatos. Kinijos šiaurės rytuose randasi miestų vaiduoklių. Pietų Korėjos universitetams nepavyksta surinkti reikiamo skaičiaus studentų, Vokietijoje buvo nugriauta šimtai tūkstančių gyvenamųjų pastatų, o jų anksčiau užimti žemės plotai paversti parkais.
Panašu, kad demografinės jėgos, lemiančios, jog regime daugiau mirčių nei gimimų, auga ir įgauna pagreitį tarsi lavina. Nors kai kurių šalių, ypač Afrikoje, populiacijos ir toliau auga, beveik visur kitur gimstamumo rodikliai mažėja.
Demografai dabar prognozuoja, kad antrojoje šio amžiaus pusėje arba galbūt net anksčiau pasaulis pirmą kartą patirs nuolatinį gyventojų skaičiaus smukimą.
Gali būti, kad planetai, kurioje gyvena mažiau žmonių, ilgiau užteks išteklių, žalingas klimato kaitos poveikis sumažės, o namų ūkio našta moterims bus lengvesnė.
Tačiau šį mėnesį paskelbti Kinijos ir JAV gyventojų surašymo duomenys, rodantys, kad abiejų šalių gyventojų skaičiaus augimas buvo lėtesnis nei fiksuota bet kada anksčiau pastaraisiais dešimtmečiais, taip pat reiškia, kad bus reikalingi tokie pokyčiai, kokius mums kol kas sunku suvokti.