Jau anksčiau buvo skelbta, kad tuometiniam JAV prezidentui likus vos mėnesiui iki lemtingų atakų buvo pateikta reziumė, pavadinimu „Bin Ladenas pasiryžęs įvykdyti ataką JAV“. Baltieji rūmai šį pranešimą klasifikavo kaip teroristinės grupuotės „al Qaeda“ istoriją, o ne kaip perspėjimą apie gresiančią ataką.
K. Eichenwaldas tvirtina savo akimis matęs ir daugiau perspėjimų, kurie nesulaukė tinkamo dėmesio, ir net iki šiol nėra viešai prieinami. Pasak žurnalisto:
Birželio 29 dieną įteiktas pranešimas, kuriame perspėjama, kad artimiausiu metu gali įvykti atakos, kurios turėtų dramatiškų pasekmių.
2001 metų gegužės 1 dieną Centrinė Žvalgybos Valdyba (CŽV) pranešė Baltiesiems rūmams, kad teroristinė grupuotė planuoja ataką JAV.
Gegužės 22 dieną agentūra įspėjo, kad ataka yra „neišvengiama“.
Birželio 29 dieną įteiktas pranešimas, kuriame perspėjama, kad artimiausiu metu gali įvykti atakos, kurios turėtų dramatiškų pasekmių, tokių kaip begalės žuvusiųjų.
Liepos 1 dieną pranešta, kad teroristų planuojamos atakos buvo atidėtos, tačiau vis tiek netrukus bus įvykdytos.
Liepos 24 dieną prezidentui dar kartą buvo perduota, kad atakos atidėtos, tačiau jos įvyks per artimiausius kelis mėnesius.
Anot K. Eichenwaldo, tokius ir panašius perspėjimus ignoravę respublikonai tuo metu tvirtino, kad įvaizdis apie gresiantį pavojų buvo dirbtinai sukurtas tam, kad būtų nukreiptas dėmesys nuo Saddamo Husseino. Tuometinį Irako vadovą Baltieji rūmai laikė didesne grėsme nei Osamą bin Ladeną.
Dėl to tarp Baltųjų rūmų ir CŽV kilo trintis, kadangi žvalgyba tokią politikų nuomonę laikė visiškai nelogiška, teigia žurnalistas. Žvalgyba net parengė ataskaitą, kurioje pateikia argumentus, kodėl pavojus apie O. bin Ladeno rengiamą ataką yra realus.
Po kelerių metų pradėjus aiškėti faktams, kad Baltieji rūmai ignoravo CŽV įspėjimus apie gresiančią ataką, G. W. Busho administracijos atstovai gynėsi, kad jie nieko negalėjo imtis, nes jiems nebuvo pranešta, kada ir kur vyks išpuoliai.
„Ar galėjo būti užkirstas kelias Rugsėjo 11-osios atakai, jeigu G. W. Busho administracija būtų tinkamai sureagavusi į visus perspėjimus, kurie jiems buvo pateikti? Niekada nesužinosime. Ir tai gali būti labiausiai kankinanti realybė“, – savo straipsnį baigia K. Eichenwaldas.