„Manau, kad dauguma Vakarų šalių paaukojo didžiąją dalį išteklių, kuriuos turi dislokuoti... todėl matome, kad formuojasi daug prekybinių ryšių. Mums reikia ne tik papildyti savo atsargas, mums reikia patikimo tiekimo, kurį galėtume siųsti į Ukrainą, kad ji galėtų tęsti kovą“, – sakė jis, komentuodamas būtinybę didinti naujų ginklų gamybą.
Šaltiniai Ukrainos gynybos ministerijoje anksčiau taip pat išreiškė susirūpinimą, kad Didžioji Britanija „nebeturės ką perduoti“.
L.Pollardas sakė, kad „visiškai teisinga“ tiekti Ukrainai kuo daugiau ginklų, ir pridūrė:
„Mes išnaudojome savo rezervus“.
Gynybos sekretorius Johnas Gealey užsiminė, kad Ukrainai taip pat trūksta karių, kuriuos ji galėtų siųsti į Vakarus mokymams.
Šį mėnesį Nacionalinės audito tarnybos ataskaitoje teigiama, kad Didžiosios Britanijos karinės atsargos taip išsekusios, kad praėjusių metų viduryje vyriausybė buvo priversta sumažinti paramą Ukrainai. Gynybos ministerija „smarkiai sumažino“ karinės įrangos perdavimą Kyjivui 2023 m. viduryje, padariusi išvadą, kad tolesnis mirtinos pagalbos perdavimas sukeltų „nepriimtiną riziką Jungtinės Karalystės karinei parengčiai“.