Pranešama, kad du sprogimai driokstelėjo greta „Fairmount Copley Plaza“ viešbučio, prie kurio buvo pirmadienį vykusio maratono finišo linija. Sprogimai įvyko apie 14.45 val vietos laiku. Naujienų agentūra „Associated Press“ praneša, kad bomba sprogo praėjus trims valandoms nuo maratono starto. Netoli sprogimų vietos aptikti dar du nedetonavę sprogmenys.
Bostono policija pranešė, kad žuvo trys žmonės, tarp jų ir 8 metų berniukas. 144 žmonės, paskutiniais duomenimis, buvo sužeisti, 17 jų būklė apibūdinama kaip kritinė, 25 – sunki. Mažiausiai 8 sužeistieji – vaikai. Dešimčiai žmonių po sprogimų buvo amputuotos galūnės, skelbia CNN.
Pranešama daugiau detalių apie sprogmenis. CNN, remdamiesi šaltiniais teisėsaugoje, skelbia, kad sprogmenys buvo pagaminti namų sąlygomis. Jie buvo nedideli, padėti šiukšlių dėžėse. CBS praneša, kad sprogmenys buvo padėti netoli maratono finišo.
Kol kas niekas neprisiėmė atsakomybės už šiuos sprogdinimus, Barackas Obama pareiškė, kad kaltieji bus surasti ir nubaust. FTB pradėjo tyrimą dėl galimai teroristinio akto.
Vietos žurnalistai socialiame tinkle „Twitter“ praneša, kad sprogimų metu daliai aukų nutrauktos rankos, aplink daug kraujo.
Bėgo ir lietuviai
Iš viso šių metų maratone bėgo 24 tūkstančiai 850 dalyvių. Bostono maratone dalyvavo ir šeši bėgikai iš Lietuvos. Vienas jų – viešųjų ryšių kompanijos „VRP Hill+Knowlton Strategies“ valdybos pirmininkas Mykolas Katkus. Lietuviai finišavo likus valandai iki sprogimų.
Kai kuriuose kituose JAV miestuose imtasi papildomų saugumo priemonių. Niujorko policija ėmėsi saugoti viešbučių prieigas Manhatene ir gausiai turistų lankomas miesto vietas.
Seniausias maratonas pasaulyje
Bostono maratonas, tradiciškai vykstantis trečiąjį balandžio pirmadienį, yra pats seniausias maratonas pasaulyje. Šį pirmadienį Bostono maratonas surengtas jau 117 kartą.
1897-aisiais, kai Bostono maratonas buvo surengtas pirmą kartą, prie starto linijos stojo 15 dalyvių. Šiandien Bostono maratonas, kasmet sutraukiantis apie 25 tūkst. dalyvių ir apie 500 tūkst. žiūrovų, laikomas antru pagal svarbą (po amerikietiško futbolo Supertaurės rungtynių) sporto įvykiu JAV.
Beje, būtent Bostono maratone 1975 m. pirmą kartą buvo leista varžytis ir neįgaliesiems su vežimėliais. Oficialiai moterims maratone leista dalyvauti tik 1972 m., nors pirmoji oficialų bėgimo numerį dar 1967 m. gavo Katherine Switzer, kuri užsiregistruodama įrašė tik savo inicialus.
Praėjusiais metais vykusiame maratone kepinant 32 laipsnių karščiui vieną bėgikę ištiko širdies smūgis, o iš viso dėl sveikatos sutrikimų ligoninėje atsidūrė daugiau nei 200 dalyvių.
Bostono maratone dalyvavo ne vienas Lietuvos bėgikas.