Po derybų su kolega iš Kinijos Wang Yi, diplomatijos vadovas princas Faisalas bin Farhanas pasidžiaugė „istoriniais bei tvirtais santykiais“ tarp turtingosios naftos eksportuotojos ir Pekino.
„Mūsų šiandienos susitikimas vyksta svarbiu metu – prieš numatomą Kinijos prezidento vizitą karalystėje“, – sakė ministras vaizdo pranešime, kurį transliavo Saudo Arabijos televizija.
Didžiausia Arabijos pusiasalio valstybė taip pat „baigia susitarimus“, susijusius su Kinijos ir Arabų valstybių viršūnių susitikimo derybomis, pridūrė jis.
Savo mandatą atnaujinęs Xi Jinpingas nuo pat COVID-19 pandemijos pradžios iš Kinijos buvo išvykęs tik kartą, kai rugsėjį lankėsi Kazachstane ir Uzbekistane.
Kinijos ambasada Saudo Arabijoje, naujienų agentūros AFP paklausta apie numatomą Rytų Azijos milžinės lyderio vizitą, situacijos nekomentavo.
Tuo metu Kinijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad šiuo klausimu „neturi informacijos“.
Kalbos apie galimą vizitą iškilo suprastėjusių santykių tarp Rijado ir ilgamečio jo sąjungininko Vašingtono fone.
OPEC+, kurią sudaro Saudo Arabijos vadovaujama naftą eksportuojančių valstybių organizacija (OPEC) ir 10 jų sąjungininkių, vadovaujamų Maskvos, sumažino naftos gavybą, nekreipdamas dėmesio į JAV prašymus.
Šis sprendimas supykdė Jungtinių Valstijų prezidentą Joe Bideną, kuris dar liepą lankėsi Saudo Arabijoje ir susitiko su sosto įpėdiniu princu Mohammedu bin Salmanu, nors po žurnalisto Jamalo Khashoggi nužudymo pažadėjo izoliuoti karalystę tarptautinėje arenoje.
Oficiali naujienų agentūra „Xinhua“ citavo Wang Yi, teigiantį, kad Saudo Arabija užima „prioritetinę poziciją bendroje Kinijos diplomatijoje“.
Xi Jinpingas Artimųjų Rytų valstybėje lankėsi 2016 metų sausį – likus metams iki princo Mohammedo bin Salmano paskelbimo sosto įpėdiniu, šalyje pradėjus reformų laikotarpį.
Savo ruožtu Saudo Arabijos princas Kiniją aplankė 2019 metų pradžioje.