Tikslinamas aukų Tunise skaičius

Ginkluoti užpuolikai, trečiadienį įsiveržę į Tuniso nacionalinį muziejų, nužudė 17 turistų iš įvairių šalių ir du tunisiečius, o ši ataka sukėlė nuogąstavimus dėl padėties valstybėje, buvusioje Arabų pavasario revoliucijų lopšiu.
Tuniso policija prie Bardo muziejaus
Tuniso policija prie Bardo muziejaus / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Ataka sukėlė paniką netoliese esančiame parlamente ir pačiame Bardo nacionaliniame muziejuje, pritraukiančiame daug turistų, itin svarbių šalies ekonomikai.

Kariškių uniformas vilkintys užpuolikai pradėjo šaudyti į turistus, kai šie lipo iš autobuso, o vėliau persekiojo juos muziejuje, sakė Tuniso premjeras Habibas Essidas.

Žuvusiųjų – 19

Lietuvos ambasados Prancūzijos Respublikoje, Maroko Karalystei, Monako Kunigaikštystei ir Tuniso Respublikai duomenimis, Lietuvos Respublikos piliečių tarp žuvusiųjų per teroro išpuolį Tuniso sostinėje nėra. Duomenys apie sužeistuosius tikslinami. Pagal dabar turimą informaciją, nukentėjusių Lietuvos Respublikos piliečių per šį teroro išpuolį taip pat nėra.

H.Essidas paskelbė per televiziją, kad tarp žuvusiųjų buvo penki japonai, keturi italai, du kolumbiečiai, taip pat po vieną Australijos, Prancūzijos, Lenkijos ir Ispanijos pilietį. Jo teigimu, šis aukų skaičius yra galutinis.

16-tosios aukos pilietybė nebuvo atskleista, o paskutinis nužudytasis dar neatpažintas.

Policija nukovė du užpuolikus, tačiau dar ieškoma jų tikėtinų bendrininkų, nurodė premjeras.

VIDEO: Išpuolis Tunise

Tarp aukų taip pat buvo vienas tunisietis autobuso vairuotojas ir policininkas.

Japonijos vyriausybės vadovas Shinzo Abe savo ruožtu ketvirtadienį pranešė, kad teroro išpuolio aukomis tapo trys Japonijos piliečiai.

Premjeras nurodė, jog anksčiau skelbti pranešimai, kad per šį kruviną išpuolį žuvo penki japonai, buvo klaidingi. „Šiuo metu mes žinome, kad trys japonai žuvo ir trys buvo sužeisti“, – sakė Sh.Abe žurnalistams.

Vyriausybė paskelbė, kad per ataką buvo sužeisti 42 žmonės.

Roma ir Madridas taip pat patikslino duomenis apie savo piliečių žūtį.  

Italijos užsienio reikalų ministerija informavo, kad per ataką muziejuje trys italai žuvo ir dar šeši buvo sužeisti.

Ispanijos užsienio reikalų ministras Jose Manuelis Garcia–Margallo sakė, kad per išpuolį buvo nužudyti du Ispanijos piliečiai, tačiau nepatikslino, ar tarp sužeistųjų yra ispanų.

„Kovosim iki savo paskutinio atodūsio“

Užpuolikų taikiniu tapo Bardo muziejus, garsėjantis romėnų mozaikomis, senovės meno kūrinių ir kitokių dirbinių kolekcijomis.

Tuniso prezidentas Beijas Caidas Essebsi, sostinės ligoninėje aplankęs kai kuriuos iš dešimčių žmonių, sužeistų per šią ataką, pasmerkė šį šiurpų nusikaltimą.

„Noriu, kad Tuniso žmonės suprastų, jog kariaujame su terorizmu ir kad tos barbariškos mažumos mūsų neįbaugina, – pabrėžė jis. – Negailestingai su jais kovosim iki savo paskutinio atodūsio.“

Vyriausybė paskelbė, kad per ataką buvo sužeisti 42 žmonės. Sveikatos apsaugos ministras Saidas Aidi nurodė, kad tarp sužeistųjų esama Prancūzijos, Pietų Afrikos Respublikos, Lenkijos, Italijos ir Japonijos piliečių.

Ši ataka prieš užsieniečius tikriausiai yra didžiausia Tunise nuo 2002 metų, kai tarptautinio teroristų tinklo „al Qaeda“ mirtininkui susisprogdinus vienoje sinagogoje Džerbos saloje žuvo 14 vokiečių, du prancūzai ir penki tunisiečiai.

Vidaus reikalų ministerijos atstovas Mohamedas Ali Aroui žurnalistams sakė, kad du ar daugiau Kalašnikovo automatais ginkluotų teroristų atakavo muziejų, kuriame tuo metu buvo apie 100 turistų.

Kovos su terorizmu daliniai įžengė į muziejų ir, praėjus keturioms valandoms nuo incidento pradžios, paskelbė, kad operacija baigta.

Mano bendradarbiai šaukė: „Bėk! Bėk! Šaudo!“

H.Essidas sakė, kad „yra tikimybė, jog tie du ginkluoti užpuolikai galėjo turėti pagalbininkų. Šiuo metu vykdome didelio masto paieškų operacijas, siekdami nustatyti du arba tris teroristus, galbūt prisidėjusius prie šio išpuolio“.

Kilo panika

Muziejaus darbuotoja Dhouha Belhaj Alaya teigė apie vidurdienį išgirdusi šaudant.

„Mano bendradarbiai šaukė: „Bėk! Bėk! Šaudo!“ – ji pasakojo naujienų agentūrai AFP. – Pabėgome per galines duris su bendradarbiais ir dalimi turistų.“

Viena prancūzė turistė, vardu Fabienne, prisiminė, kaip ji su kitais pasislėpė vienoje muziejaus galerijoje kartu su savo gidu.

„Nieko nematėme, bet užpuolikų tikriausiai buvo daug. Bijojom, kad bet kurią akimirką jie gali ateiti mūsų išžudyti“, – moteris sakė Prancūzijos televizijai BFM.

Prasidėjus šiai atakai, darbas parlamente buvo sustabdytas.

Islamistė įstatymų leidėja Monia Brahim sakė, kad pasigirdus pirmiesiems šūviams komitetai nutraukė posėdžius, o parlamentarams buvo liepta susirinkti pagrindinėje salėje.

„Kilo didžiulė panika“, – kita įstatymų leidėja Sayida Ounissi rašė „Twitter“, ji pridūrė, kad tuo metu buvo svarstomas kovos su terorizmu įstatymo projektas.

Išpuolio metu Tuniso sostinės uoste stovėjo daugiau negu 3,1 tūkst. keleivių gabenęs kruizinis laivas „Costa Fascinosa“, o kai kurie turistai buvo išlipę į krantą ir planavo aplankyti tą muziejų, pranešė kruizinių kelionių bendrovė.

Tame pranešime nenurodoma, ar laivo keleivių buvo muziejuje per ataką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai