Šis judėjimas glaudžiai susijęs su kampanija #MeToo, kurios metu moterys iš viso pasaulio dalinosi asmeninėmis istorijomis apie seksualinį priekabiavimą.
#MeToo kampanija sukurta po to, kai 2016-ųjų JAV prezidento rinkimų kampanijos metu buvo paviešintas garso įrašas, kuriame girdima, kaip būsimasis prezidentas Donaldas Trumpas giriasi priekabiavęs prie moterų.
Naudojantis šia grotažyme buvo atskleisti ir Holivudo prodiuserio Harvey Weinsteino seksualiniai nusikaltimai.
Vis dėlto „Time“ atstovai tikina, kad ši grotažymė – „tik dalis paveikslo, o ne jis visas“.
„Tai greičiausiai vykstantis socialinis pokytis per pastaruosius dešimtmečius“ – sakė vyriausiasis „Time“ redaktorius Edwardas Felsenthalas.
„Žmonės, kurie sulaužė tylą papasakodami apie seksualinę prievartą ir priekabiavimą, palietė visas rases, klases, profesijas ir praktiškai visus Žemės kampelius. Jų kolektyvinis apmaudas davė staigų ir sukrečiantį rezultatą. Dėl savo įtakos 2017 metams jie ir tapo „Time“ metų žmonėmis“, – rašo žurnalas.
Interviu, kuris tradiciškai rengiamas šia proga, dalyvavo aktorės Ashley Judd, Alyssa Milano, Rose McGowan, aktyvistė Tarana Burke, dainininkė Taylor Swift ir grupė kitų moterų.
Be kita ko, tarp nugalėtojų minimi ir du vyrai – aktorius Terry Crewsas ir kino režisierius Blaise'as Embry. Visgi ant žurnalo viršelio atsidūrė tik kelios moterys.
„Time“ savo sprendimą paskelbė trečiadienį per televizijos NBC laidą „Today“, kurios ilgametis vedėjas Mattas Laueris praėjusią savaitę neteko darbo dėl kaltinimų priekabiavimu.
Šios laidos vedėja Savannah Guthrie sakė, kad šių metų nugalėtojas yra „nepaprastai asmeniško pobūdžio“ ir paminėjo savo buvusio kolegos vardą.
Žinučių su grotažyme #MeToo socialiniuose tinkluose „Twitter“, „Facebook“ ir „Instagram“ kampaniją inicijavo aktorė ir aktyvistė A.Milano. Per dvi paras ši grotažymė tviteryje buvo panaudota beveik milijoną kartų.
Žinučių su grotažyme #MeToo socialiniuose tinkluose „Twitter“, „Facebook“ ir „Instagram“ kampaniją inicijavo aktorė ir aktyvistė A.Milano.
Vis dėlto pirmą kartą #MeToo internete prieš dešimtmetį pavartojo aktyvistė T.Burke, kuri taip siekė atkreipti visuomenės dėmesį į seksualinį smurtą. A.Milano sakė nežinojusi apie jos indėlį, kai tviteryje rašė savo žinutę su šia grotažyme.
Abi moterys trečiadienį viešėjo laidoje „Today“.
„Tai tik pradžia. Nuo pat pradžių sakiau, kad tai nėra vienas momentas; tai yra judėjimas, – teigė T.Burke. – Dabar iš tiesų prasideda darbas.“
„Mes, kaip moterys, turime palaikyti viena kitą, susivienyti ir pasakyti: „Viskas. Mums gana. Užteks“, – sakė A.Milano.
„Man gyvybiškai svarbu iš tikrųjų pradėti daryti kažkokius veiksmingus dalykus, kad tęstume šį impulsą“, – pridūrė ji.
Lapkričio pabaigoje D.Trumpas pareiškė, kad „Time“ žurnalas jį informavo apie „galimai“ antrus metus iš eilės laimėtą titulą. Prezidentas pridūrė: „Atsakiau, kad „galimai“ nepakanka, ir atsisakiau“.
Tą patį vakarą „Time“ tviteryje parašė, kad D.Trumpas „neteisus dėl to, kaip mes renkame „Metų žmogų“. Žurnalo teigimu, iki pat paskelbimo apie išrinktą asmenį jokių viešų komentarų nebus.
Vis dėlto JAV prezidentas Donaldas Trumpas liko antroje vietoje, o trečioji atiteko Kinijos lyderiui Xi Jinpingui.
Galimų kandidatų sąraše taip pat atsidūrė specialusis JAV prokuroras Robertas Mueleris, Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas, amerikietiškojo futbolo žaidėjas Colinas Kaepernickas bei scenaristė Patty Jenkins.