Naujasis reaktorius priskiriamas vadinamosios keliaujančiosios bangos (Traveling Wave Reactor – TWR) reaktorių tipui. Tokį pavadinimą šis energijos gamybos įrenginių tipas gavo dėl to, kad branduolinė reakcija juose vyksta labai ribotame aktyvios zonos regione, kuris nuolat keičia vietą, tai yra elgiasi kaip banga.
Tokių reaktorių išskirtinis bruožas yra tas, kad juose gali būti naudojamas mažai prisodrintas uranas, kurio atsargos vien JAV sudaro apie 700 tūkst. tonų. Kai kuriais skaičiavimais, tokio kiekio pakaks visą žmoniją aprūpinimu elektros energija ištisus šimtmečius. Tuo tarpu daugelis lengvojo vandens reaktorių, kurie naudojami šiuo metu, naudoja prisodrintą branduolinį kurą.
Be to, tokius reaktorius kuru įkrauti pakanka vieną kartą – statybos metu. Reaktorius su viena kuro porcija gali veikti daugiau nei 60 metų. Derėtų pastebėti, kad iki šiol keliaujančiosios bangos reaktoriai yra tik teorinė abstrakcija – per daugiau nei 50 metų šios idėjos egzistavimo veikiantis prototipas taip ir nebuvo nė karto pastatytas.