„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„Transparency International“: tarp NT valdytojų JK yra ir Kremliui artimų asmenų

Jungtinėje Karalystėje beveik 52 tūkst. nekilnojamojo turto (NT) objektų priklauso anoniminiams investuotojams, įskaitant ir „artimus Kremliui asmenis“, sakoma antradienį paskelbtame organizacijos „Transparency International UK“ pranešime, nepaisant įstatymų, kuriais po Maskvos invazijos į Ukrainą siekiama sustabdyti nešvarių pinigų srautus iš Rusijos.
Parduodamas namas Safolke
Nekilnojamasis turtas Didžiojoje Britanijoje / Vida Press nuotr.

Nekilnojamasis turtas, kurio bendra vertė viršija 6,7 mlrd. svarų (8,1 mlrd. JAV dolerių), – ir ypač prabangūs NT objektai Londone – buvo įsigyti už „įtartinas lėšas“ per „slaptas lengvatinio apmokestinimo įmones“, sakoma paskelbtoje ataskaitoje.

Daugiau nei penktadalis šių objektų, kurių vertė 1,5 mlrd. svarų, buvo įsigyta už „įtartinas lėšas iš Rusijos, įskaitant tų asmenų, kuriems taikomos sankcijos ir kurie yra artimi Kremliui“.

Pernai Didžioji Britanija ėmėsi teisinių veiksmų prieš rusiškus pinigus, plūstančius iš fiktyvių įmonių, mokesčių rojų ir neskaidrių nuosavybės struktūrų.

Veiksmų imtasi atsižvelgiant į platesnes ekonomines sankcijas, paskelbtas Maskvai dėl jos invazijos į Ukrainą 2022 metų vasario 24 dieną.

Rugpjūčio mėnesį JK vyriausybė parengė naują Užjūrio subjektų registrą (angl. Register of Overseas Entities), įpareigojantį užsienio bendroves deklaruoti bet kokio JK turimo turto galutinį naudos gavėją.

Visgi kritikai teigia, kad registre esama spragų, kuriomis galima piktnaudžiauti.

Daugiau nei 18 tūkst. lengvatinio apmokestinimo įmonių iš viso priklauso beveik 52 tūkst. NT objektų Anglijoje ir Velse, teigiama „Transparency International“ ataskaitoje.

Tokios bendrovės „arba visiškai ignoruoja įstatymus, arba pateikė informaciją, iš kurios visuomenė negali sužinoti, kam jos priklauso“, – rašoma pranešime.

„Tai apima įmones, kurios, kaip pranešama, priklauso kleptokratams, oligarchams ir asmenims, kuriems taikomos sankcijos.“

Organizacija pridūrė, kad Didžioji Britanija tebėra nelegalių grynųjų pinigų „centras“, ir paragino vyriausybę imtis daugiau veiksmų.

„Skaidrumas dėl to, kam čia iš tikrųjų priklauso turtas, yra gyvybiškai svarbus norint panaikinti Didžiosios Britanijos, kaip pasaulinio nešvarių pinigų centro, vaidmenį“, – pažymėjo organizacijos politikos direktorius Duncanas Hamesas.

„Mūsų analizė rodo, kad yra per daug įmonių, kurios gali mėginti apeiti taisykles, nežinodamos, kad jos egzistuoja, arba visiškai jų nepaisydamos“, – pridūrė jis.

„Jei parlamentas nesiims veiksmų, kad būtų panaikintos įstatymų spragos ir įstatymai būtų aktyviai vykdomi, <...> ši daug žadanti reforma nepasieks savo tikslo – suteikti mažiau galimybių korumpuotam turtui paslėpti“, – pareiškė D. Hamesas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs