Konfliktai pasaulyje
Vakarų pareigūnų teigimu, Rusija sutelkė dešimtis tūkstančių karių prie sienos su Ukraina, kur per konfliktą su prorusiškais separatistais jau žuvo daugiau nei 13 tūkst. žmonių.
Jungtinės Valstijos įspėjo Rusiją dėl sunkių pasekmių, jei ji įsiveržtų į Ukrainą. Pasak jų, pažanga kitose srityje yra neįmanoma, jei Maskva neatitrauks savo kariuomenės.
2014 metais Ukrainai priklausantį Krymo pusiasalį aneksavusi Rusija savo ruožtu reikalauja garantijų, kad NATO nebesiplės į rytus ir nebesteigs karinių bazių buvusiose sovietinėse respublikose.
Maskva sako, jog pasibaigus Šaltajam karui jai buvo pažadėta, kad Vakarų vadovaujamas aljansas nebesiplės.
Rusija ryžtingai kišosi į įvykius Baltarusijoje, kur autoritarinis lyderis Aliaksandaras Lukašenka malšino beprecedenčius masinius protestus, kilusius pasirodžius pranešimams apie 2020 metų prezidento rinkimų rezultatų klastojimą, o šią savaitę – į įvykius Kazachstane, kur Rusijos kariai buvo pakviesti padėti malšinti demonstracijų.
Afrikoje Jungtinės Valstijos ir Europos Sąjunga didina spaudimą Rusijos privačiai karinei bendrovei „Wagner“. Ši grupė, kaip manoma, yra susijusi su Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui artimu verslininku Jevgenijumi Prigožinu.
Pranešama, kad dėl pažeidimų Pietų Afrikos Respublikoje ir Libijoje kaltinama bendrovė aptarinėjo didelį kontraktą su Maliu.
Vakarų valstybės jau seniai nesutaria su Rusija dėl jos paramos Sirijos prezidentui Basharui al Assadui, nors kitu opiu klausimu – dėl Irano – prezidento Joe Bideno administracija iš esmės pasisako už bendradarbiavimą su Maskva.