Neaišku, kas nufilmavo tą socialiniuose tinkluose paplitusį vaizdo įrašą ir kodėl.
Tačiau jo pasirodymas papildo kitus įtartinus įvykius strategiškai svarbiame Chersono miestą ir aplink jį: tą pačią dieną Rusijos vėliavos dingo nuo administracinių pastatų, o vienas Rusijos generolas, užuot padrąsinęs kariuomenę, per valstybinę televiziją netiesiogiai užsiminė, kad kariuomenei gali tekti apleisti miestą.
Rusija kare su Ukraina nevaržomai naudojasi artilerijos bombardavimo, oro antskrydžių ir pėstininkų puolimo jėga. Tačiau lygiagrečiai vyksta protų kova tarp generolų, siunčiančių signalus, skirtus suklaidinti ir supainioti priešus, kupina apgaulių, atsimušimų ir nuolatinių pastangų paspęsti spąstus.
Būtent tai Ukrainos pareigūnai sako matę Chersone ir jo apylinkėse, kur buvo gausu painių pranešimų, migla aptraukiančių vaizdą apie mūšius pietuose.
Galiausiai penktadienį rusai paskelbė visiškai palikę Chersoną.
Patys ukrainiečiai taip pat nevengia siųsti klaidinančių signalų.
„Apgaulė yra tokia pat sena kaip karas“, – sakė karo ekspertų grupės „Norwegian Defense Research Establishmen“ („Norvegijos gynybos tyrimų institutas“) vyresnysis mokslinis bendradarbis ir pripažintas Rusijos specialiųjų pajėgų žinovas Toras Bukkvollas.