Trumpas perspėjo atleistąjį FTB vadą nenutekinti jų pokalbių žiniasklaidai

JAV prezidentas Donaldas Trumpas perspėjo neseniai atleistą Federalinio tyrimų biuro (FTB) direktorių Jamesą Comey nebendrauti su žiniasklaida, penktadienio rytą „Twitter“ tinkle paskelbęs žinutę, kuri parodė nepatogiai pasijutusio prezidento savitvardos stoką.
Donaldas Trumpas ir Jamesas Comey
Donaldas Trumpas ir Jamesas Comey / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Po šią savaitę D.Trumpą užgriuvusios kritikos lavinos, neva J.Comey buvo atleistas dėl prezidento rinkimų kampanijos galimų ryšių su Rusija tyrimo, D.Trumpas jį perspėjo, kad papasakojęs žiniasklaidai apie judviejų privačius pokalbius jis gali sulaukti atsako.

„Jamesai Comey, geriau jau tikėkis, kad nebūtų mūsų pokalbių „juostų“, prieš pradėdamas juos tekinti žiniasklaidai“, – parašė D.Trumpas.

Pasipiktinęs žiniasklaidos pranešimais apie vienas kito neatitinkančius Baltųjų rūmų pareiškimus apie J.Comey atleidimą, pratrūkęs D.Trumpas leido suprasti, kad jo atstovas nebuvo visai „tikslus“.

„Kadangi esu labai aktyvus prezidentas ir vyksta daug dalykų, mano pavaduotojams būtų neįmanoma kalbėti nuo pakylos visiškai tiksliai“, – parašė jis.

D.Trumpas taip pat užsiminė apie įprastų spaudos konferencijų panaikinimą Baltuosiuose rūmuose, atsisakant beveik šimtmetį gyvavusios Woodrow Wilsono administracijos pradėtos tradicijos.

„Galbūt geriausia būtų atšaukti visas būsimas spaudos konferencijas ir pateikti raštiškus atsakymus, siekiant tikslumo????“ – pasiūlė D.Trumpas.

Prezidentas dar kartą sugrįžo prie Rusijos klausimo ir priminė buvusio žvalgybos vadovo pareiškimą, kad jo žiniomis, D.Trumpas nebendradarbiavo slaptai su Maskva.

„Kai pats Jamesas Clapperis ir visi kas žino apie tą raganų medžioklę sako, kad nebuvo slapto bendradarbiavimo. Kada tai pasibaigs? – parašė D.Trumpas tviteryje.

Tokie tiesmukiški komentarai vėl sulaukė palyginimų tarp D.Trumpo ir susikompromitavusio prezidento Richardo Nixono, kuris pagarsėjo savo pokalbių įrašais, administracijų. Nors R.Nixono įrašai labai paspartino jo pralaimėjimą per Votergeito skandalą.

„Prezidentai turėjo nutraukti įprastą pokalbių su lankytojais įrašinėjimą be svečių žinios, kai 1973 metais buvo atskleista Nixono įrašinėjimo sistema“, – parašė prezidentų biografijas tyrinėjantis istorikas Michaelas Beschlossas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs