„Mes reiškiame solidarumą su taikiais pilietiškais šimtų tūkstančių jaunų ukrainiečių veiksmais“, – sakoma bendrame Leonido Kravčiuko, Leonido Kučmos ir Viktoro Juščenkos pareiškime, kuris trečiadienį skelbiamas V.Juščenkos partijos interneto svetainėje.
„Strateginių Ukrainos klausimų sprendimo be viešo aptarimo ir racionalaus pagrindimo praktika, Ukrainos vyriausybės valdininkų skirtingi europinio kurso vertinimai neleistini“, – pabrėžiama jame.
„Pirmą kartą Ukrainos žmonės išėjo į gatves su nepolitiniu reikalavimu, kuris susilaukė precedento neturinčio masių palaikymo, – sakoma pareiškime. – Tačiau krizės atomazgos nerasta. Krizė gilėja, ir mes matome grėsmę prarasti padėties kontrolę“.
„Sukurtas pirmas per Ukrainos nepriklausomybės laikotarpį precedentas, kai valdžia ėmėsi jėga vaikyti taikų Maidaną. Šiurkštumą, kurį rodė veikdami specialieji milicijos daliniai, reikia ne tik viešai pasmerkti, bet ir nubausti pagal Ukrainos įstatymus, kaip visiškai neleistiną demokratinėje šalyje“, – pabrėžiama trijų prezidentų pareiškime.
Jame smerkiamas „perdėtas jėgos panaudojimas prieš taikius demonstrantus“ ir raginamos visos konflikto šalys susilaikyti nuo smurto.
Taip pat raginami protestų lyderiai ir vyriausybė nesutarimus spręsti dialogu, atsižvelgianti į „europinius ukrainiečių tautos lūkesčius“.
79-erių L.Kravčiukas vadovavo Ukrainai kaip pirmasis posovietinės Ukrainos prezidentas nuo 1991 iki 1994 metų. Jį pakeitė L.Kučma, kuriam dabar 75-eri ir kuris savo įpėdiniu 2004 metais pasiūlė dabartinį prezidentą Viktorą Janukovyčių.
V.Janukovyčius 2004-aisiais įveikė V.Juščenką rinkimuose, kurie buvo pripažinti suklastotais ir sukėlė vadinamąją Oranžinę revoliuciją. Tų pačių metų pabaigoje pakartotus prezidento rinkimus laimėjo V.Juščenka, bet 2010-aisiais pralaimėjo rinkimus tam pačiam senam varžovui V.Janukovyčiui.
Lig šiol V.Kučma laikomas įtakingu žmogumi Ukrainos politikoje, tad bendras trijų prezidentų pareiškimas gali pridaryti keblumų V.Janukovyčiaus vyriausybei.