Maždaug 30 kaukes mūvėjusių jaunų žmonių mėgino priversti uždaryti parlamento pastatą, mėtydami akmenis. Riaušių policija panaudojo ašarines dujas, kad išsklaidytų minią.
Protestuotojai iš įvairių Graikijos dalių, ypač šiaurinės, į Atėnus buvo vežami šimtais autobusų. Policija skaičiavo, kad vidurdienį aikštėje prie parlamento buvo susirinkę 60 tūkst. žmonių. Organizatoriai sakė, kad susirinko 100 tūkst. žmonių.
Minią stebėjo beveik 2 tūkst. policijos pareigūnų, naudotos bepilotės skraidyklės ir sraigtasparniai, sakė šaltinis policijoje. Didžioji dalis Atėnų centro sekmadienį buvo uždaryta eismui, kai kurios metro stotys buvo prevenciškai uždarytos.
Prie protestuotojų prisijungė ir graikų dvasininkai. Žmonės protestavo prieš susitarimą, kuriuo Makedonija pervadinama Šiaurės Makedonijos Respublika. Toks susitarimas leis nutraukti 27 metus trunkantį ginčą su Graikiją dėl kaimyninės šalies pavadinimo.
Plataus spektro Graikijos politinės partijos – nuo kraštutinių dešiniųjų iki socialistų – nepritaria pavadinimo keitimui. Visgi, kaip manoma, Graikijos parlamentas gali jam pritarti.
„Egzistuoja tik viena Makedonija, graikiškoji Makedonija, ir taškas, – graikų ir anglų kalbomis parašytą plakatą laikė maždaug trisdešimties metų Christina Gerodimoun. – Ši vyriausybės yra išdavikų vyriausybė.“
Premjero Aleksio Cipro vadovaujama vyriausybė su Zorano Zajevo vadovaujama vyriausybė susitarimą pasiekė birželį. Makedonijos parlamentas konstitucinei pataisai, keičiančiai šalies pavadinimą, pritarė prieš dešimt dienų. Tačiau tam, kad susitarimas įsigaliotų, susitarimui dar turi pritarti ir Graikijos parlamentas.
Makedonija yra buvusi Jugoslavijos respublika, tačiau daugeliui graikų Makedonija asocijuojasi su istorija turtinga šiaurine Makedonijos provincija, išgarsėjusia dėl Aleksandro Makedoniečio užkariavimų.