Švedijos klimato aktyvistė Greta Thunberg prisijungė prie demonstrantų, kurie protestavo prieš Liucerato nugriovimą ir ėjo per netoliese esantį Kejenbergo kaimą ir purvinus laukus. Protestuotojai skandavo tokius šūkius kaip „Kiekvienas kaimas lieka“ ir „Jūs nesate vieni“.
Policija tuo metu pranešė, kad žmonės pralaužė užtvaras ir kai kurie pateko į „Garzweiler“ anglių kasyklą.
Tuo metu, kai vyko demonstracija, Liucerato valymas jau buvo gerokai pasistūmėjęs.
Trečiadienio rytą prasidėjo kaime įsikūrusių klimato aktyvistų iškeldinimo operacija. Policija pranešė, kad teritoriją per pirmąsias tris operacijos dienas paliko apie 470 žmonių, iš jų 320 – savo noru.
Penktadienio popietę pareigūnai sakė, kad likusiuose pastatuose ar ant jų stogų nebėra jokių aktyvistų.
Vokietijos naujienų agentūra „dpa“ pranešė, kad šeštadienį policija teigė, jog vis dar turi susidoroti su 15 „statinių“, tokių kaip mediniai nameliai, ir bando patekti į tunelį, kuriame, kaip manoma, slepiasi du žmonės. Pastatų griovimo darbai jau vyksta.
Liuceratas tapo diskusijų dėl Vokietijos pastangų klimato kaitos srityje židiniu.
Aplinkosaugininkai teigia, kad nugriovus kaimą į aplinką būtų išmesta labai daug šiltnamio efektą sukeliančių dujų.
Tuo metu šalies vyriausybė ir Vokietijos energetikos milžinė RWE sako, kad anglių reikia Vokietijos energetiniam saugumui užtikrinti.
Praėjusiais metais bendrovė pasiekė susitarimą su regiono vyriausybe, pagal kurį kaimą leidžiama nugriauti mainais už tai, kad akmens anglis bus baigta naudoti ne iki 2038, o iki 2030 metų.