Policija buvo priversta vaikyti protestuotojus, kurie įsikūrė visai netoli prezidento rezidencijos. Jie reikalavo, kad šalies vadovas Seržas Sarkisianas atšauktų savo sprendimą padidinti elektros kainas net 16 procentų nuo rugpjūčio 1 dienos.
Po kelių perspėjimų, kad šis protestas yra neteisėtas, policija ėmėsi veiksmų ir paryčiais ėmė vaikyti dalyvius. Prieš kai kuriuos iš jų buvo panaudoti jėgos veiksmai, likusius išbaidė vandens patrankos šūviai.
Kai kurie protestuotojai buvo sužeisti, dalis jų – nuvežti tiesiai į areštines. Prasiveržusio policijo smurto aukomis tapo ir kai kurie įvykį fiksavę žurnalistai. Kol kas tikslus sužeistųjų skaičius nėra skelbiamas.
Manoma, kad protestų banga Armėnijoje tik prasidėjo. Vietinės žiniasklaidos teigimu didėjančias elektros kainas lėmė ne tik dramos nuosmūkis, bet ir Rusijos kompanijos „Inter RAO“ reikalavimai.
Armėnija, turinti 3,2 mln. gyventojų, smarkiai nukentėjo dėl ekonominės krizės Rusijoje. Eksportas į Rusiją smarkiai krito, taip pat labai sumažėjo pinigų perlaidos iš toje šalyje dirbančių armėnų.
Sausį Armėnija prisijungė prie Rusijos vadovaujamos Eurazijos muitų sąjungos, o šis žingsnis dar padidino Jerevano priklausomybę nuo Maskvos.
Buvusi sovietinė Armėnija yra ekonomiškai izoliuota, o jos sienos su Turkija bei Azerbaidžanu uždarytos dėl tebesitęsiančių tarptautinių ginčų.