Dalyvaudamas spaudos konferencijoje Vienoje kartu su savo austrų kolega ketvirtadienį turkų diplomatijos vadovas sakė, kad tokia operacija galėtų prasidėti po gegužės 12 dienos rinkimų Irake.
Turkija dažnai rengia operacijas už savo sienų šiauriniame Irake, persekiodama Kurdistano darbininkų partijos (PKK) kovotojus, kurie ten turi bazes.
Turkiją ir Iraką sieja bendras abiejų šalių pasipriešinimas rugsėjo 25-osios referendumui Irako kurdų regione, kuriame buvo nubalsuota už atsiskyrimą nuo Bagdado.
Turkijos pajėgos nuo sauso dalyvauja operacijoje Sirijoje, per kurią siekiama išstumti kurdų kovotojų grupę iš Afrino regiono Sirijoje. Ankara laiko šiuos kovotojus uždraustos, su Turkijos valstybe nuo 1984 metų ginklu kovojančios Kurdistano darbininkų partijos (PKK) atšaka Sirijoje.
Tuo tarpu nevyriausybinė organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ ketvirtadienį paskelbė, kad Turkijos pajėgos ir jų sąjungininkai Sirijos sukilėliai tą pačią dieną perėmė svarbaus Džandario miesto kontrolę iš kurdų kovotojų.
„Turkijos pajėgos ir jų sąjungininkai Sirijos sukilėliai visiškai perėmė Džandario kontrolę pietvakarinėje Afrino anklavo dalyje po intensyvaus ir nepertraukiamo turkų aviacijos bombardavimo“, – informavo organizacija.
Britanijoje įsikūrusios organizacijos vadovas Rami Abdel Rahmanas sakė, kad miestas labai apgriautas.
Vietos sukilėlių vadas iš turkų palaikomos grupės „Faylaq al-Sham“ naujienų agentūros AFP korespondentui patvirtino, kad sukilėliai visiškai kontroliuoja Džandarį.
„Visas Džandaris išlaisvintas nuo separatistinių gaujų“, – sakė sukilėlių vadas Abu Salehas.
„Kova tęsis tol, kol nuo jų nebus išvalytas visas Afrinas“, – pridūrė jis.