Turkija jau šeštą dieną šiaurės Sirijoje vykdo karinę operaciją prieš kurdus, kurie yra pagrindiniai Vakarų sąjungininkai kovoje su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“ (IS). Europos lyderiai pasmerkė šį puolimą.
„Nepriimtina, kad ES demonstruoja požiūrį, ginantį teroristinius elementus“, – pareiškė Turkijos užsienio reikalų ministerija, Bendrijai pasmerkus Ankaros operaciją šiaurės Sirijoje.
„Visiškai atmetame ir smerkiame sprendimus bei raginimus, paskelbtus mūsų šaliai“, – priduriama Turkijos URM pranešime.
Kiek anksčiau ES pareiškė, kad „smerkia Turkijos karinius veiksmus, kurie rimtai kenkia viso regiono stabilumui ir saugumui“.
ES taip pat atvėrė kelią paskelbti Turkijai sankcijas dėl prieštaringai vertinamos jos vykdomos angliavandenilių telkinių žvalgymo veiklos prie Kipro.
„Laikome tai nepriimtinu“ dalyku, pareiškė Turkijos URM.
„Dėl jos neteisėto ir šališko požiūrio rimtai peržiūrėsime savo bendradarbiavimą su ES kai kuriose srityse“, – perspėjo ministerija.
Kipro sala yra padalyta į Kipro Respubliką ir šiaurinį trečdalį užimančią vadinamąją Šiaurės Kipro turkų respubliką, Ankaros kariuomenės kontroliuojamą nuo 1974 metų, kai Turkijos pajėgos buvo pasiųstos į salą reaguojant į graikų surengtą karinį perversmą.
Stambių dujų telkinių atradimas Viduržemio jūros rytinėje dalyje dar labiau pagilino politinį ginčą.
Turkija nepripažįsta jūrinių susitarimų, kuriuos Kipras pasirašė su kitomis regiono valstybėmis, ir tvirtina, kad turi teisę ieškoti ten dujų.