„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Turkija pasiuntė už grotų aklumo negalią turintį žurnalistą

Turkijoje artėjant bandymo surengti valstybės perversmą metinėms, valdžia nemažina spaudimo JAV gyvenančio dvasininko Fehtullah Guleno sekėjams. Pirmadienį į kalėjimą pasodintas aklumo negalią turintis žurnalistas Cüneytas Aratas, skelbia Stokholmo centras laisvei.
Turkijos žurnalistas Cüneytas Aratas nubaustas kalėti
Turkijos žurnalistas Cüneytas Aratas nubaustas kalėti / „Facebook“ nuotr.

Šią pelno nesiekiančią organizaciją Švedijoje yra įkūrę turkai žurnalistai, kurie buvo priversti bėgti nuo persekiojimo, jų teigimu, žodžio laisvę siekiančioje užgniaužti Turkijoje.

Šalyje per pastaruosius metus įkalinti šimtai žurnalistų, uždaryta daugiau nei 190 žiniasklaidos priemonių.

Būtent šie žurnalistai ir pranešė, kad C.Aratas pirmadienį atsidūrė už grotų. Kelių jo draugų teigimu, jis pats prisistatė į policiją, kai sužinojo, kad vasarį jam skirtą 6 metų ir 3 mėnesių kalėjimo bausmę patvirtino aukštesnės instancijos teismas.

Žurnalistas buvo nuteistas kalėti už tariamus ryšius su F.Guleno judėjimu. Dar 1 metų, 10 mėneių ir 15 dienų bausmė jam skirta už „teroristinės organizacijos“ reklamavimą.

„Man skyrė 6 metus ir 3 mėnesius už narystę judėjimą. Dar metus, 10 mėnesių ir 15 dienų už (F.Guleno judėjimo, – red.) propagandą. Kaltinimus dėl perversmo organizavimo panaikino“, – vasarį tviteryje skelbė pats C.Aratas.

Nuo praėjusių metų liepos, kai netrukus po perversmo jis buvo trumpam suimtas už F.Guleno judėjimo reklamavimą socialiniuose tinkluose, neįgalus žurnalistas gyveno namų arešto sąlygomis ir privalėjo dėvėti elektroninę apykoję.

Birželio 24 dieną Turkijos kalėjimuose buvo 263 žiniasklaidos atstovai, iš kurių oficialių kaltinimų sulaukė ir yra nubausti tik 24.

Turkijoje žurnalistai kalinami masiškai. Birželio 24 dieną šalies kalėjimuose buvo 263 žiniasklaidos atstovai, iš kurių oficialių kaltinimų sulaukė ir yra nubausti tik 24.

Dar 105 žurnalistams, kurie arba pabėgo iš Turkijos arba slapstosi pačioje šalyje, paskelbti arešto orderiai.

Prezidento Recepo Tayyipo Erdogano vyriausybė po bandymo surengti perversmą sulaikė dešimtis tūkstančių žmonių, kuriuos apkaltino ryšiais su F.Guleno judėjimu.

„Scanpix“/AP nuotr./Fethullah Gulenas
„Scanpix“/AP nuotr./Fethullah Gulenas

Turkijos teisingumo ministras Bekiras Bozdagas praėjusią savaitę paskelbė, kad šalyje suimta 50,5 tūkst. žmonių, o prieš dar 168 tūkst. asmenų pradėti teisiniai procesai.

Bandymo surengti perversmą naktį Turkijoje žuvo daugiau nei 240 žmonių, o R.T.Erdoganas iškart dūrė pirštu į dvasininko judėjimą. Pats F.Gulenas neigia kuo nors prisidėjęs prie 2016 metų liepos 15-osios įvykių ir ragina surengti tarptautinį tyrimą.

VIDEO: Į gatves išėję civiliai pasipriešino kariškių bandymams perimti valdžią
VIDEO: Perversmas Turkijoje: gyventojai išgirdo prezidentą ir išėjo į gatves

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“