Aljanso narė Turkija suerzino Maskvą, parūpinusi Ukrainai kovinių dronų. Rusija nuogąstauja, kad Kijevas gali naudoti tuos dronus per konfliktą su Maskvos remiamais separatistais dviejuose rytiniuose šalies regionuose.
Tačiau Turkija taip pat supykdė Vašingtoną ir NATO, įsigydama rusiškų oro erdvės gynybos sistemų. Dėl to šalis sulaukė JAV sankcijų.
Turkijos užsienio reikalų ministras Mevlutas Cavusoglu paragino Maskvą ir NATO aptarti nesutarimus per tiesiogines derybas, pasiūlytas Aljanso generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo.
Rusija reikalauja, kad NATO suteiktų Maskvai įpareigojamojo pobūdžio saugumo garantijas ir atitrauktų savo pajėgas iki pozicijų, kuriose jos buvo prieš Aljanso plėtrą į rytus, prasidėjusią subyrėjus Sovietų Sąjungai.
„Kad pasiūlymas būtų priimtas, jis turi būti priimtinas abiem pusėms. Rusija pateikė tam tikrų pasiūlymų. Tačiau galbūt NATO siekia tokių pat garantijų iš Rusijos. Tai ne vienpusis klausimas“, – sakė M.Cavusoglu žurnalistams.
„Jei prašymai yra maksimalūs – aš nesakau, kad Rusija bet kokiu atveju yra maksimalistė – abi pusės turi būti konstruktyvios, – sakė ministras. – Jos turėtų sėsti prie stalo su pasiūlymais, kurie būtų priimtini abiem pusėms.“
NATO atstovas sakė, kad Aljansas „palaiko kontaktus“ su Maskva dėl galimybės sausio 12 dieną surengti NATO ir Rusijos Tarybos posėdį.
Rusija kol kas oficialiai nepatvirtino priėmusi pasiūlymą surengti šį posėdį.
„Jei Rusija turi kokių nors konkrečių lūkesčių ar klausimų Turkijai, susijusių su įtampos tarp Rusijos ir NATO mažinimu, Turkija tai vertins teigiamai, nes mūsų tikslas aiškus“, – sakė M.Cavusoglu.
„Neduokdie, konfliktas regione paveiktų visus“, – pridūrė jis.