Teismas Ankaros priemiestyje Sindžane už nusikaltimus sunkinančiomis aplinkybėmis nuteisė 128 kaltinamuosius, kuriems teks atlikti bausmę griežtesnio režimo kalėjimuose.
Dar 23 asmenys buvo nuteisti kalėti iki gyvos galvos įprastomis sąlygomis, informavo privati naujienų agentūra DHA. Tarp nuteistųjų yra 24 žmonės, kuriems teismas paskelbė nuosprendį anksčiau ketvirtadienį.
Septyniolikai iš šių 24 asmenų teismas skyrė 141 laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę dėl 139 žmonių žūties, „konstitucijos pažeidimo“ ir „kėsinimosi nužudyti prezidentą“, nurodė valstybinė Anatolijos naujienų agentūra.
Nuosprendyje pažymima, kad šie nusikaltimai buvo padaryti sunkinančiomis aplinkybėmis, todėl už juos skiriamas įkalinimas griežtesnėmis sąlygomis.
Iš viso šioje byloje figūruoja 224 asmenys.
Tarp kaltinamųjų yra ir JAV gyvenantis musulmonų pamokslininkas Fethullah Gulenas. Ankara jį kaltina 2016 metų liepą organizavus nesėkmingą pučą, per kurį žuvo šimtai žmonių ir tūkstančiai buvo sužeisti.
F.Gulenas šiuos kaltinimus kategoriškai neigia. Turkijai nepavyko įtikinti Jungtinių Valstijų jį išduoti.
Tarp 17 asmenų, nuteistų už nusikaltimus sunkinančiomis aplinkybėmis, yra buvęs oro pajėgų vadas Akinas Ozturkas ir Mehmetas Disli – buvusio valdančiosios partijos parlamentaro Sabano Disli, pernai rugsėjį paskirto Turkijos ambasadoriumi Nyderlanduose, brolis.
Vienam kaltinamųjų, pulkininkui leitenantui Leventui Turkkanui, kuris buvo tuomečio ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo viršininko generolo Hulusi Akaro patarėjas, buvo skirtas laisvės atėmimas iki gyvos galvos už nusikaltimus sunkinančiomis aplinkybėmis. H.Akaras 2018 metų liepą buvo paskirtas gynybos ministru.
Prieš teisėjui paskelbiat nuosprendžius teisme tvyrojo įtempta atmosfera. Dešimtys žmonių, tarp jų daug nesėkmingo 2016 metų liepos pučo aukų artimųjų, garsiai piktinosi teismu už tai, kad nebuvo įleisti į salę.
Sūnaus per nesėkmingą bandymą įvykdyti perversmą netekusi Saliha Arigan prisispaudusi prie vartų garsiai raudojo ir reikalavo įleisti ją į vidų.
„Valstybei turėtų būti gėda“, – sakė ji.
Net paskelbus nuosprendžius įtampa prie teismo rūmų neatslūgo, o kai kurie asmenys toliau mėgino jėga prasiveržti į vidų.
Naujienų agentūros AFP žurnalistui policija taip pat neleido patekti į teismo pastatą.