Turkijoje sulaikyti du iš darbo atleisti ir dėl to bado streiką paskelbę aktyvistai

Turkų policija Ankaroje sulaikė mokslininkę ir mokytoją, kurie daugiau kaip prieš du mėnesius paskelbė bado streiką dėl savo atleidimo.
Streikuojantys mokytojai Turkijoje
Turkijoje sulaikyti du iš darbo atleisti ir dėl to bado streiką paskelbę aktyvistai / X80002

Jie buvo atleisti valdžiai taikant giežtas priemones po nesėkmingo bandymo pernai įvykdyti valstybės perversmą.

Žiniasklaida pirmadienį pranešė, kad Nuriye Gulmen ir Semihas Ozakca buvo atleisti šalyje įvedus nepaprastąją padėtį dėl liepos 15-osios bandymo nuversti prezidentą Recepą Tayyipą Erdoganą. Iš viso šalyje buvo atleista dešimtys tūkstančių žmonių.

Buvęs pradinės mokyklos mokytojas S.Ozakca ir mokslininkė N.Gulmen savo bado streiką pradėjo prieš 75 dienas ir tik geria vandenį.

Savaitgalį buvo išduoti jų arešto orderiai ir anksti pirmadienį policija juos sulaikė, pranešė transliuotojas NTV. Kaltinimai jiems neskelbiami.

Jų advokatai ir S.Ozakcos žmona Esra bandė sutrukdyti areštams, bet ir patys buvo sulaikyti, sakoma NTV pranešime.

N.Gulmen „Twitter“ parašė, kad policija iš „politinio departamento bando įeiti į namą“ ir „laužia duris“.

„Prakeiktas fašizmas! Tegyvuoja mūsų bado streiko pasipriešinimas! Norime susigrąžinti darbą! Mes nepasidavėme ir nepasiduosime!“ – pridūrė ji.

Neseniai darytose nuotraukose jie atrodė silpni ir netekę svorio, bet toliau rengė prieš beveik 200 dienų pradėtas demonstracijas prie paminklo žmogaus teisėms.

S.Ozakca maždaug 1 val. nakties tviteryje taip pat parašė: „Mūsų namuose reidas“.

Neseniai darytose nuotraukose jie atrodė silpni ir netekę svorio, bet toliau rengė prieš beveik 200 dienų pradėtas demonstracijas prie paminklo žmogaus teisėms.

Parlamentaras Necati Yilmazas iš pagrindinės opozicinės Respublikonų liaudies partijos (CHP) tviteryje parašė, jog jie buvo suimti dėl rizikos, kad „jų protestas baigsis mirtimi ir išprovokuos naujus Gezio protestus“.

Jis turėjo omenyje 2013 metų vasaros pradžios protestus prieš Gezio parko Stambule rekonstravimą, kurie virto demonstracijomis prieš R.T.Erdogano vyriausybę visoje šalyje.

Po nesėkmingo liepos 15-osios perversmo buvo atleista daugiau kaip 100 tūkst. viešajame sektoriuje dirbusių žmonių, tarp jų – teisėjų, mokytojų, gydytojų, kariškių. Šiuos valymus kritikavo Vakarai ir žmogaus teisių gynėjai.

Organizacija „Amnesty International“ pirmadienį paskelbtoje ataskaitoje kritikuoja „savavališkus atleidimus“ ir ragina islamiškų šaknų turinčią Turkijos vyriausybę skubiai sukurti „veiksmingą apeliavimo mechanizmą“ atleistiems žmonėms.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis