Naujasis įstatymas draudžia svaigiųjų gėrimų bendrovėms remti renginius ir apriboja vietas, kur gali būti vartojamas alkoholis. Jis taip pat uždraudžia pardavinėti svaigiuosius gėrimus nuo 22 val. vakaro iki 6 val. ryto.
Naujojo įstatymo, kurį parlamentui pateikė islamiškų šaknų Teisingumo ir plėtros partija (AKP), rėmėjai sako, jog šia iniciatyva siekiama apsaugoti visuomenę, ypač vaikus, nuo žalingo alkoholio poveikio.
Tačiau kritikai teigia, jog toks žingsnis rodo, kad konservatyvios jėgos siekia pakirsti sekuliarios Turkijos pamatus ir atveria galimybę kištis į privatų gyvenimą.
Naujuoju įstatymu taip pat bus draudžiami televizijos serialai, kino filmai ir muzikos įrašai, kuriuose esama vaizdų, skatinančių alkoholio vartojimą.
Įsigaliojus įstatymui taip pat bus sugriežtintos baudos vairuotojams, kurie sėda prie vairo išgėrę.
Vairuotojams, kurių kraujyje bus nustatyta daugiau kaip 0,05 proc. alkoholio koncentracija, bus skiriamos 700 lirų (beveik 300 eurų) baudos, o jų vairavimo teisės bus atimamos šešių mėnesių laikotarpiui.
Vairuotojams, kurių kraujyje bus nustatyta 0,1 proc. alkoholio koncentracija, grės laisvės atėmimas iki dvejų metų.
Kad naujasis įstatymas įsigaliotų, jį dar turi pasirašyti šalies prezidentas Abdullah Gulas (Abdula Giulas). Kaip numatoma, jis tai turėtų padaryti artimiausiu metu.
Ministro pirmininko Recepo Tayyipo Erdogano vyriausybė, kurį šalį valdo jau daugiau kaip dešimtmetį, dažnai yra kaltinama pastangomis pasukti Turkiją konservatyvesne ir labiau religinga linkme.
Pamaldus musulmonas R.T.Erdoganas, kuris pats negeria ir nerūko, neseniai sukėlė daug komentarų pareiškęs, jog turkų „tautinis gėrimas“ yra iš jogurto gaminamas nealkoholinis gaivinantis airanas.