Policijai teko dukart įsikišti, kad sutramdytų demonstrantus vakariniame Izmiro mieste, kur apie 20 tūkst. žmonių išėjo į gatves protestuoti dėl 282 šachtininkų žūties per didžiausią šalies istorijoje pramoninę nelaimę, pranešė naujienų agentūra „Dogan“.
Jos duomenimis, į ligoninę buvo nuvežtas kairiųjų Progresyvių profesinių sąjungų konfederacijos (DISK) vadovas.
Valdžia teisinasi XIX a. pavyzdžiais
Turkijos prezidentas Abdullah Gulas ketvirtadienį atvyko prie šachtos Somos rajone, kur įvyko nelaimė.
A.Gulas atvyko drauge su parlamento pirmininku Cemiliu Ciceku, apsilankęs ligoninėje, kur gydomi per antradienio sprogimą sužeisti darbininkai.
Tuo tarpu Turkijos premjeras Recepas Tayyipas Erdoganas, teisindamasis dėl padėties šalies kasybos pramonėje, pateikė šimtmečių senumo pavyzdžius, rašo naujienų svetainė hurriyetdailynews.com.
„Prisiminiau Didžiosios Britanijos istoriją. Maždaug 204 žmonės žuvo ten, kai 1838 metais įgriuvo viena šachta. 1866-aisiais Britanijoje žuvo 361 šachtininkas. Per sprogimą 1894 metais ten žuvo 290 žmonių“, – pareiškė R.T.Erdoganas, lankydamasis gedinčiame Somos mieste.
Trečiadienio spaudos konferencijoje dėl antradienį įvykusio sprogimo Somos šachtoje premjeras paminėjo 1838 metų kasybos nelaimę Didžiojoje Britanijoje.
„Prisiminiau Didžiosos Britanijos istoriją. Maždaug 204 žmonės žuvo ten, kai 1838 metais įgriuvo viena šachta. 1866-aisiais Didžiojoje Britanijoje žuvo 361 šachtininkas. Per sprogimą 1894 metais ten žuvo 290 žmonių“, – pareiškė R.T.Erdoganas, lankydamasis gedinčiame Somos mieste.
„Paimkite Amerikos su visomis jos technologijomis ir viskuo pavyzdį. 1907 metais ten žuvo 361 šachtininkas. Tai – įprasti dalykai“, – sakė jis.
Premjeras taip pat pateikė XX amžiaus pradžios pavyzdžių iš Prancūzijos ir Japonijos, be to, pridūrė: „1942 metais 1 549 šachtininkai žuvo Kinijoje dėl dujų ir anglies mišinio (sprogimo). Ar galite patikėti?“
R.T.Erdoganas pažadėjo, kad vyriausybė nuodugniai ištirs tragediją Somoje, bet pabrėžė, kad Somos šachta buvo laikoma viena saugiausių Turkijoje.
Padėkojęs opozicinėms partijoms ir žiniasklaidai už „nešališką“ atsaką į šią nacionalinę tragediją, jis papriekaištavo „al Jazeera“ žurnalistui, paklaususiam, kodėl tai kasybos kompanijai buvo leista dirbti.
„Manau, jog kaip žurnalistas neatidžiai stebite, kaip visame pasaulyje dirba anglių kasyklos. Taip gali būti dėl to, kad Katare yra gamtinių dujų išteklių, bet nėra anglių kasyklų“, – sakė R.T.Erdohanas, kuris paskui pateikė ilgą atsakymą su nelaimių Turkijos kasyklose istorija, pradedant 1942 metais, kai valdžioje buvo pagrindinė opozicinė Respublikonų liaudies partija (CHP).