Mieli žiūrovai, nenustebkite, jeigu po kelių minučių pamatysite policiją mūsų studijoje.
Reidas buvo surengtas po prieštaringai vertinamo teismo sprendimo areštuoti turtą, valdomą verslo konglomerato, susijusio su Jungtinėse Valstijose gyvenančiu dvasininku Fethullah Gulenu, kuris yra laikomas nesutaikomu Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano priešininku.
Filmuotus vaizdus, kuriuose matoma, kaip policijos pareigūnai įsiveržia į tą kompleksą, nupjovę jo vartus grandininiais pjūklais, tiesiogiai transliavo šios žiniasklaidos grupės televizijos stotys „Bugun“ ir „Kanalturk“.
Susirėmimai taip pat vyko už komplekso ribų, o policija ašarinėmis dujomis ir guminėmis lazdomis vaikė demonstrantus, tarp kurių buvo įstatymų leidėjų iš opozicinės Respublikonų liaudies partijos (CHP).
Per šiuos neramumus buvo suimti keli žmonės, nurodė privati televizija NTV.
CHP deputatai Mahmutas Tanalas ir Tarikas Torosas buvo pastebėti besiderantys su policijos vadais, kurie mėgino nutraukti tiesioginę transliaciją.
„Mieli žiūrovai, nenustebkite, jeigu po kelių minučių pamatysite policiją mūsų studijoje“, – sakė T.Torosas.
Ankaros teismas pirmadienį paskyrė valdytojų tarybą verslo grupei „Koza-Ipek“, areštuodama jai priklausančią 21 bendrovę, įskaitant žiniasklaidos kanalus. Šis sprendimas laikomas susidorojimo su F.Guleno šalininkais dalimi.
Teismo nutartis antradienį išprovokavo demonstracijas Ankaroje ir Stambule, o protestuotojai skandavo „Mūsų nenutildys!“
Jungtinės Valstijose taip pat įsikišo, reikšdamos susirūpinimą dėl žiniasklaidos laisvės Turkijoje.
„Kai mažinama piliečiams prieinamų nuomonių įvairovė, ypač prieš rinkimus, tai kelia susirūpinimą“, – sakoma JAV ambasados Ankaroje antradienį paskelbtoje „Twitter“ žinutėje.
Ankaros generalinė prokuratūra savo pranešime nurodė, kad sprendimas areštuoti konglomerato bendroves yra susijęs su vykdomu tyrimu dėl įtariamo „terorizmo finansavimo“, „teroro propagandos“ ir kitų nusikaltimų, siejamų su „Koza-Ipek“ palaikymu F.Guleno judėjimui „Hizmet“.
„Koza-Ipek“ generalinis direktorius Akinas Ipelkas pasmerkė tuos „politiškai motyvuotus“ veiksmus, sakydamas, kad vyriausybė nesugebėjo nustatyti jokios nusikalstamos veiklos, tikrindama bendrovę, kuri užsiima žiniasklaidos verslu, energetika, kasyba ir statybomis.