Tie asmenys buvo kaltinami ryšiais su 22 metų užpuoliku Mevlutu Mertu Altintasu.
Dar septyni žmonės buvo pripažinti kaltais dėl priklausymo ginkluotai teroristinei grupei, o šeši įtariamieji šioje byloje buvo išteisinti, pranešė transliuotojas NTV, bet daugiau detalių apie juos nenurodė.
Dėl šio nužudymo Turkija kaltino JAV gyvenančio pamokslininko Fethullah Guleno, laikomo aršiu prezidento Recepo Tayyipo Erdogano priešininku, judėjimą.
Kaltinamajame akte prokurorai teigė, kad judėjimas siekė privesti Turkiją ir Rusiją prie karo slenksčio.
Ankara taip pat kaltina F.Guleną 2016 metų karinio perversmo sumanymu ir jo judėjimą vadina Fethulla teroristine organizacija (FETO).
Judėjimas kaltinimus neigia ir tvirtina, kad remia taiką ir švietimą.
Sugriežtintos bausmės
Buvusiam žvalgybos agentui Vehbi Kursadui Akalinui buvo skirta sugriežtinta įkalinimo iki gyvos galvos bausmė už tai, kad jis „nutekino informaciją apie Karlovą judėjimui“, nurodė NTV.
Sugriežtinta įkalinimo iki gyvos galvos bausmė pakeitė 2004 metais panaikintą mirties bausmę ir ji yra atliekama griežtesnėmis sąlygomis.
Kitam kaltinamajam Salih Yilmazui, apkaltintam davus nurodymą M.M.Altintasui nužudyti A.Karlovą, buvo skirtos dvi sugriežtintos laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmės, pranešė NTV.
Tokia pati bausmė buvo skirta ir dar vienam teisiamajam Sahinui Sogutui už tai, kad jis veikė kaip M.M.Alitntaso „mentorius“ F.Guleno judėjime, pridūrė NTV.
62 metų A. Karlovą 2016-ųjų gruodžio 19-ąją per nuotraukų parodos atidarymą Ankaroje nušovė vienas turkų policininkas. Renginyje dalyvavę fotografai padarė daugybę kadrų iš šios netikėtos atakos.
Užpuolikas šaukė „Allahu Akbar“ (Dievas visų didžiausias) bei „Nepamirškit Alepo“ ir pažadėjo, kad visi atsakingieji už įvykius Sirijoje atsakys už savo veiksmus.
M.M.Altintasą netrukus nukovė Turkijos specialiųjų pajėgų pareigūnai.
Tuo metu R.T.Erdoganas A.Karlovo nužudymą pavadino „provokacija, kuria specialiai siekiama nutraukti Turkijos ir Rusijos santykių normalizavimo procesą“.
Rusija sveikina nuosprendį
Ankaros ir Maskvos santykiai taisėsi po to, kai 2015 metų lapkritį Turkija numušė Rusijos lėktuvą, o Rusija atsakė įvesdama Ankarai virtinę sankcijų.
Tačiau 2016 metais R.T.Erdoganas atsiprašė už šį incidentą ir dabar Ankaros santykiai su Maskva gerėja.
Kremlius atsargiai vertino Turkijos pareiškimą, kad už ambasadoriaus nužudymą atsakingas F.Guleno judėjimas.
A.Karlovo našlė Marina Karlova pirmame teismo posėdyje sakė, kad nužudymu siekta pakenkti Rusijos ir Turkijos santykiams.
Rusijos užsienio reikalų ministerija pasveikino Turkijos teismo paskelbtą nuosprendį ir pareiškė, kad Maskvai ir Ankarai pavyko įveikti dvišalių santykių komplikacijas, kurias sukėlė diplomato nužudymas.
„Džiugu, kad Turkijos teisėsaugos ir teismų sistemos pagaliau priėmė sprendimą dėl šio tragiško įvykio, kuris paliko sudėtingą pėdsaką šiuolaikinių Rusijos ir Turkijos santykių istorijoje“, – sakoma pareiškime, kuris antradienį buvo paskelbtas Rusijos užsienio reikalų ministerijos tinklalapyje.
„Dėkojame už tai, kad Turkijos teisingumas ryžtingai pasmerkė šį teroro aktą, kurio auka tapo puikus Rusijos diplomatas. Konstatuojame, kad dvišalių ryšių plėtra pastaraisiais metais suteikia pagrindo manyti, kad jie perėjo šį sudėtingą, tikrąja šio žodžio prasme beprecedentį išbandymą“, – pažymima jame.
Iš viso šioje 2019 metais pradėtoje byloje buvo 28 įtariamieji, įskaitant ir F.Guleną. Jo ir dar aštuonių pabėgusių įtariamųjų byla buvo atskirta nuo pagrindinės, sakė NTV.
Dėl įtariamų ryšių su F. Guleno judėjimu Turkijoje buvo suimta dešimtys tūkstančių žmonių, dar daugiau jų buvo atleista ar nušalinta nuo pareigų. Dauguma jų – mokytojai, policijos pareigūnai, teisėjai ir žurnalistai.