Tačiau jis pridūrė, kad „Twitter“ įsipareigojimai išliks.
Nuo 2018 metų veikiantį Kovos su dezinformacija praktikos kodeksą yra pasirašę apie tris dešimtis dalyvių, įskaitant tokias šios srities milžines kaip „Meta“, „Google“, „Twitter“, „Microsoft“ ir „TikTok“. Taip pat dalyvauja mažesnių platformų, reklamos užsakovų, faktų tikrintojų ir nevyriausybinių organizacijų.
Kodeksą parašė patys šios industrijos žaidėjai, jame yra per tris dešimtis pažadų, pavyzdžiui, pažadai labiau bendradarbiauti su faktų tikrintojais ir nepropaguoti dezinformacijos skleidėjų.
„Gali bėgti, bet negali pasislėpti. Be savanoriškų įsipareigojimų kova su dezinformacija nuo rugpjūčio 25-osios bus teisinė prievolė pagal skaitmeninių paslaugų įstatymą“, – rašė Th.Bretonas ir įspėjo: „Mūsų komandos bus pasirengusios įgyvendinti [įstatymą].“
Prieš pusmetį „Twitter“ nupirkęs milijardierius Elonas Muskas sušvelnino problemiško turinio priežiūrą ir tai, regis, paskatino liūdnai pagarsėjusius dezinformacijos skleidėjus šiame socialiniame tinkle.
„Jei [E.Muskas] rimtai nevertina šio kodekso, tuomet jam geriau pasitraukti“, – penktadienį naujienų agentūrai AFP sakė vienas Europos Komisijos pareigūnas.