Vertinant dešimtmečio vidurkius, nuo 2014 iki 2023 metų temperatūra pakilo 0,26 laipsnio Celsijaus, teigiama žurnale „Earth System Science Data“ paskelbtame tyrime.
Tyrime teigiama, kad vidutinė pasaulio paviršiaus temperatūra tuo pačiu laikotarpiu buvo 1,19 laipsnio Celsijaus aukštesnė nei prieš industrializaciją.
Tai reiškia, kad dešimtmečio iki 2022 m. temperatūra padidėjo, palyginti su 1,14 laipsnio Celsijaus, kaip buvo pranešta praėjusiais metais.
„Žmogaus sukeltas atšilimas didėjo tokiu greičiu, kokio instrumentiniuose duomenyse dar nėra buvę“, – sakoma tyrime.
Šis tyrimas yra periodiškai atliekamų klimato vertinimų serijos dalis.
Tyrimas paskelbtas tuo pačiu metu, kai šią savaitę Vokietijoje surengtas pasaulio diplomatų susitikimas, likus šešiems mėnesiams iki COP 29 klimato kaitos konferencijos Azerbaidžane.
2015-ųjų Paryžiaus klimato susitarime numatytos 1,5 laipsnio Celsijaus atšilimo, lyginant su ikipramoniniu laikotarpiu, ribos.
Trečiadienį paskelbtame tyrime teigiama, kad praėjusių metų pabaigoje dėl žmogaus veiklos temperatūra buvo 1,31 laipsnio Celsijaus aukštesnė nei prieš industrializaciją.
Atsižvelgiant į kitus natūraliai susiklosčiusius veiksnius, įskaitant „El Nino“ meteorologinį reiškinį, Žemės temperatūra iš viso padidėjo 1,43 laipsnio Celsijaus.