„Uber“ 2017–2018 metais JAV pranešta apie beveik 6 tūkst. seksualinės prievartos atvejų

Pavėžėjimo paslaugų milžinei „Uber“ 2017 ir 2018 metais Jungtinėse Valstijose buvo pranešta apie beveik 6 tūkst. seksualinės prievartos atvejų, įskaitant daugiau nei 450 išprievartavimo atvejų.
„Uber“ logotipas
„Uber“ logotipas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Uber“ ketvirtadienį paskelbė saugos ataskaitą, kurioje pateikė išsamią informaciją apie gautus pranešimus apie keleivių ir vairuotojų užpuolimo atvejus ir kurioje pirmą kartą viešai atskleidė šiuos skaičius.

Bendrovė taip pat nurodė, jog per minėtą dvejų metų laikotarpį buvo įvykdyta 19-a su bendrove susijusių mirtinų užpuolimų.

2017 ir 2018 metais „Uber“ gavo 464 pranešimus apie lytinį aktą be sutikimo ir 587 pranešimus apie pasikėsinimą lytiškai santykiauti be sutikimo.

Kiti užpuolimai pateko į tokias kategorijas kaip bučiavimas be sutikimo ir lietimas.

Nors 2018 metais, palyginti su 2017-aisiais, buvo gauta daugiau pranešimų trijose iš penkių kategorijų, įskaitant lytinę sueitį be sutikimo ir lytinių organų lietimą be sutikimo, pavėžėjimo bendrovė pabrėžė, jog bendras „incidentų rodiklis“ sumažėjo, nes 2018-aisiais padidėjo kelionių skaičius.

„2018 metais, palyginti su 2017-aisiais, bendras vidutinis incidentų rodiklis penkiose sunkiausių seksualinės prievartos atvejų, apie kuriuos buvo pranešta, kategorijose sumažėjo maždaug 16 procentų. Be to, sumažėjo incidentų rodiklis kiekvienoje iš šių penkių kategorijų“, – pažymima ataskaitoje.

„Uber“ taip pat pranešė apie dešimt su jos paslaugomis susijusių „mirtinų fizinių užpuolimų“ 2017 metais ir apie devynis tokius užpuolimus 2018-aisiais.

„2017 ir 2018 metais per iš viso 18 fizinio užpuolimo incidentų, susijusių su „Uber“, žuvo 19 žmonių“, – nurodė bendrovė.

Aštuoni iš žuvusiųjų buvo keleiviai, septyni – vairuotojai, o keturi – trečiosios šalys, įskaitant praeivius.

„Uber“ taip pat nurodė, jog 99,9 proc. iš 2,3 mlrd. kelionių, kurios 2017 ir 2018 metais buvo atliktos JAV naudojantis jos paslaugomis, buvo saugios.

Visgi bendrovė pripažino, jog, „nors šie pranešimai pateikiami retai, už kiekvieno tokio pranešimo yra žmogus, kuris išdrįsta pasidalyti itin skausminga patirtimi. Net ir vieno pranešimo yra per daug.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų