Ugandoje nuo Ebolos karštinės mirė antras žmogus

Ugandoje mirė 50-metė moteris, kuriai buvo diagnozuotas Ebolos virusas, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.
Ebolos viruso protrūkis Ugandoje
Ebolos viruso protrūkis Ugandoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tai jau antroji Ebolos hemoraginės karštligės auka nuo tada, kai šis virusas iš kaimyninės Kongo Demokratinės Respublikos išplito į Ugandą.

„Patvirtinta, kad auka buvo anksčiau mirusio penkiamečio močiutė. Abi aukos dalyvavo nuo Ebolos viruso mirusio asmens laidotuvėse Kongo DR ir grįžo į Ugandą“, – naujienų agentūrai AFP sakė vienas pareigūnas, kalbėjęs su anonimiškumo sąlyga.

Šiuo metu rengiamasi moters laidotuvėms netoli sienos su Kongo DR esančiame Kasesės rajone.

Sveikatos apsaugos ministerija trečiadienį paskelbė, kad Ugandoje nustatyti trys Ebolos viruso infekcijos atvejai. Virusas į Ugandą persimetė iš kaimyninės Kongo DR. Rugpjūtį Kongo DR rytuose kilo šios mirtinai pavojingos ligos protrūkis.

Visi trys asmenys, kuriems patvirtinta Ebolos viruso infekcija, yra vienos šeimos nariai. Jie vyko į Kongo DR pasirūpinti giminaičiu, mirusiu nuo Ebolos hemoraginės karštligės.

Šeimai sugrįžus į Ugandą, vienas jos narių, penkiametis berniukas, mirė, o jo trejų metų broliui ir 50-metei močiutei buvo diagnozuota Ebolos viruso infekcija.

Šeima buvo karantinuota Kasesės rajone esančios Bveros ligoninėje. Aštuoni kontaktų su šios šeimos nariais turėję asmenys taip pat izoliuoti ir stebimi.

Penktadienį šiuos žmones ir medicinos personalą ketinama paskiepyti nauja vakcina, turinčia apsaugoti juos nuo viruso, nurodė Sveikatos apsaugos ministerija.

Kongo DR iki šiol užregistruota daugiau kaip 2 000 užsikrėtimo šiuo lengvai plintančiu virusu atvejų. Maždaug 1 400 šių žmonių mirė.

Pasaulio sveikatos organizacija penktadienį rengia skubų susitikimą nuspręsti, ar skelbti viruso protrūkį „tarptautinio masto pavojaus visuomenės sveikatai situacija“.

Ebolos karštinė yra sunki infekcinė liga, galinti sparčiai plisti per nedidelius kūno skysčių kiekius. Ji sukelia vidinį kraujavimą ir dažnai yra mirtina.

Iki šiol didžiausias jos protrūkis, 2014–2016 metais apėmęs Liberiją, Gvinėją ir Siera Leonę, pareikalavo daugiau kaip 11,3 tūkst. žmonių gyvybių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų