„Kategoriškai atmetame insinuacijas apie Ukrainą, nuskambėjusias Rusijos Federacijos gynybos ministerijos kolegijos posėdyje. Gynybos ministro pareiškimai apie tariamas chemines medžiagas, amerikiečių privačių karinių bendrovių instruktorius, Donbaso gyvenamųjų rajonų apšaudymus yra eiliniai masinės Rusijos dezinformacijos pavyzdžiai“, – trečiadienį sakė Ukrainos užsienio reikalų ministerijos atstovas Olehas Nikolenka.
„Raginame Rusijos vadovybę atsisakyti priešiškos retorikos ir ultimatumų kalbos. Maskvos sugrįžimas į konstruktyvų kelią iš tiesų patvirtintų kolegijos posėdyje Rusijos prezidento deklaruotą siekį išspręsti konfliktą politinėmis ir diplomatinėmis priemonėmis“, – sakė jis.
O.Nikolenka pridūrė, kad Rusija žengtų pirmąjį žingsnį, pradėjusi vykdyti Minsko susitarimus ir vadinamojo Normandijos formato, kuriam priklauso Ukraina, Vokietija, Prancūzija ir Rusija, lyderių susitarimus.
Antradienį Rusijos gynybos ministras S. Šoigu apkaltino Kijevą, kad šis neva ruošiasi Donbase įvykdyti „provokaciją, panaudojant cheminius komponentus“, dalyvaujant „daugiau kaip 120 amerikiečių privačių karinių kompanijų darbuotojų“.
„Jie įrengia ugnies pozicijas gyvenamuosiuose namuose ir socialiniu požiūriu svarbiuose objektuose, apmoko kovos veiksmų Ukrainos specialiųjų operacijų pajėgas ir radikalias ginkluotas grupuotes“, – per Rusijos gynybos ministerijos kolegijos posėdį teigė S. Šoigu.
„Ruošiantis įvykdyti provokaciją į Avdijivkos ir Krasnyj Lymaną atgabenti rezervuarai su nenustatytais cheminiais komponentais“, – pridūrė ministras.
Tuo metu JAV valstybės departamento atstovas Nedas Price'as paragino Rusijos gynybos ministeriją liautis platinus „melagingą retoriką“ Ukrainos klausimu.
„Raginame Rusiją liautis naudojus melagingą, kurstančią retoriką ir imtis prasmingų žingsnių įtampai sumažinti, kad būtų sukurta teigiama atmosfera diskusijoms“, – tviteryje trečiadienį parašė jis.
N.Price'as pažymėjo, kad, „priešingai, nei teigia Rusijos gynybos ministras, už įtampos eskalavimą atsakingi Rusija ir jos statytiniai, o ne Ukraina ar JAV“.
JAV nuo lapkričio vidurio skambina pavojaus varpais ir sako, kad Maskva galbūt planuoja didelio masto ataką prieš Ukrainą. Vašingtonas yra įspėjęs Vladimirą Putiną, kad tokiu atveju laukia beprecedentės sankcijos.
Vakarų valstybės kaltina Rusiją sutelkus prie savo sienos su Ukraina iki 100 tūkst. karių.
Rusija 2014 metais atplėšė nuo Ukrainos Krymo pusiasalį, o netrukus po to ėmė remti separatistus Donbase, kur tebesitęsia Kijevo pajėgų konfliktas su prorusiškais separatistais, jau nusinešęs per 13 tūkst. gyvybių.
Ukraina ir jos Vakarų sąjungininkės kaltina Rusiją siunčiant karių ir ginklų separatistams paremti, bet Maskva tai neigia.