„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Ukraina per du mėnesius neteko penkių tankų „Abrams“: įvardijo pagrindinę priežastį

Mūšio lauke Ukrainoje vis dažniau vykdomi dronų smūgiai daro mirtiną žalą vienam pagrindinių karinės galios simbolių – tankams – ir grasina pakeisti jų vaidmenį ateities konfliktuose, rašo dienraštis „The New York Times“ (NYT).
Tankas „M1 Abrams“
Tankas „M1 Abrams“/ZumaPress/Scanpix

„Tai, kad atakos dronais sunaikinti kariuomenę yra lengviau, nei iš pradžių manė kai kurie pareigūnai ir ekspertai, rodo, kad dar vienas konflikto Ukrainoje būdas keičia patį šiuolaikinio karo pobūdį“, – sako karinis ekspertas, Hudsono instituto Vašingtone gynybos analitikas Canas Kasapoglu.

Labai tikslus ir nebrangus tankų žudikas

Nepaisant savo galios, tankai nėra neįveikiami, o labiausiai pažeidžiami jie ten, kur jų sunkioji šarvuotoji plokštė yra ploniausia: ant stogo, variklio bloko gale ir erdvėje tarp korpuso ir bokštelio. Daugelį metų prieš juos daugiausia buvo naudojamos minos, savadarbiai sprogstamieji užtaisai, granatsvaidžiai ir iš peties paleidžiamos prieštankinės valdomos raketos. Jos buvo plačiai naudojamos karo Ukrainoje pradžioje, nes galėjo pataikyti į tankus iš viršaus ir pataikydavo 90 proc. atvejų.

Tačiau dabar Ukrainoje prieš tankus naudojami dronai yra dar tikslesni ir gali būti nukreipti į pažeidžiamiausias tankų vietas. Keliais atvejais FPV dronai taip pat buvo naudojami siekiant „pribaigti“ tankus, kurie jau buvo pažeisti minų ar prieštankinių raketų taip, kad jų nebūtų galima pašalinti iš mūšio lauko ir suremontuoti.

„Priklausomai nuo jų dydžio ir technologinio sudėtingumo, dronai gali kainuoti vos 500 JAV dolerių – menka suma, už kurią galima sunaikinti 10 mln. JAV dolerių kainuojantį tanką „Abrams“, – rašo NYT.

Dronai kare Ukrainoje

Kaip anksčiau rašė „The Washington Post“, virš Ukrainos fronto linijos danguje patruliuoja tiek daug dronų, kad Ukrainos ir Rusijos kariai praktiškai negali judėti nerizikuodami būti pastebėti ir susprogdinti. Pažymima, kad tokia veikla „pilkąją zoną“ pavertė „mirties zona“.

Leidinys įsitikinęs, kad kartu su plačiai paplitusiais minų laukais ir amunicijos bei karių trūkumu šie veiksniai iš esmės neleidžia Ukrainai susigrąžinti dalies teritorijos, kaip tai buvo padaryta 2022 m.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs