„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Ukraina prašo Vakarų daugiau ginklų, tvyrant nerimui dėl Rusijos karinės veiklos pasienyje

Kijevas ketvirtadienį pareiškė siekiantis didesnės karinės pagalbos iš Vakarų sąjungininkių, joms išreiškus susirūpinimą dėl Rusijos pajėgų judėjimo pasienyje su Ukraina.
Donbase įvyko „didysis keitimasis“ kaliniais
Donbasas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 3 Rusija Ukraina Karas

Nuo 2014 metų, kai Rusija aneksavo Krymo pusiasalį, Ukrainos pajėgos rytinėse Donecko ir Luhansko srityse kovoja su Kremliaus remiamais separatistais. Šis konfliktas jau pareikalavo daugiau kaip 13 tūkst. žmonių gyvybių.

Ukraina ir jos Vakarų sąjungininkės kaltina Rusiją siunčiant karių ir ginklų separatistams paremti, bet Maskva tai neigia.

Pastarosiomis dienomis socialiniuose tinkluose pasirodžiusiuose vaizdo įrašuose matyti, kaip Rusija perkelia karius, tankus ir raketas Ukrainos sienos link. Tai pakurstė nerimą dėl galimos konflikto eskalacijos.

„Rusijos agresyvumas – tiek diplomatinis, tiek karinis – pastarosiomis savaitėmis smarkiai padidėjo“, – spaudos konferencijoje sakė Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba.

„Ukraina jau aktyviai telkia partneres kovai su hibridinėmis grėsmėmis“, – sakė jis.

Anot ministro, po jo pastarųjų dienų vizitų Vašingtone ir Briuselyje „vyksta darbas, kad būtų parengtas išsamus Rusijos sulaikymo priemonių paketas“.

D.Kuleba sakė, kad šis paketas reiškia Vakarų partnerių „politinę paramą“ Ukrainai, „didesnį diplomatinį ir sankcijų spaudimą“ Rusijai, taip pat susitarimus dėl „papildomos gynybai skirtos ginkluotės tiekimo mūsų kariuomenei“.

Praėjusią savaitę JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas dar kartą išsakė susirūpinimą dėl Rusijos pajėgų judėjimo netoli Ukrainos ir įspėjo Maskvą nemėginti surengti įsiveržimo.

Europos Sąjunga savo ruožtu pareiškė, kad blokui taip pat kelia nerimą tokia Rusijos karinė veikla prie Ukrainos sienų.

Kovo mėnesį Rusija netoli sienos su Ukraina sutelkė 100 tūkst. karių, pakurstydama nuogąstavimus dėl galimo įsiveržimo. Po kelių savaičių Maskva paskelbė pajėgas atitraukianti, bet Kijevas ir Vašingtonas tąsyk teigė, kad atitraukimas buvo riboto masto.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs