Kai kurios sparnuotosios raketos paleidžiamos iš bombonešių, skrendančių iš aerodromų, kurie nukentėjo per atakas.
Ukrainos smūgiai sutapo su Rusijos sparnuotųjų ir balistinių raketų skaičiaus mažėjimu.
Ukrainiečiai skaičiuoja, kad rusai dabar turi pakankamai raketų dar dviem ar trims smūgių bangoms į Ukrainos elektros tinklus.
Svarbiausios atakos Rusijoje ir jos okupuotoje teritorijoje
- Balandį du Ukrainos sraigtasparniai kirto Rusijos teritoriją ir apšaudė naftos saugyklą Belgorodo mieste, o Ukrainos raketos „Neptūnas“ nuskandino Rusijos flagmaną „Moskva“ Juodojoje jūroje
- Rugpjūtį įvyko sprogimai Sakų oro pajėgų bazėje Kryme. Palydovinėse nuotraukose matyti aštuoni apgadinti karo lėktuvai. Sprogus automobilyje padėtai bombai netoli Maskvos žuvo propagandininkė Darja Dugina
- Spalį sprogimas sugriovė dalį tilto, jungiančio Rusiją su Krymo pusiasaliu, surengtos jūrinių dronų atakos Sevastopolyje prieš rusų laivyną
- Gruodį bepiločiai orlaiviai smogė Engelso ir Riazanės oro bazėms
Atsargos pulkininkas Serhijus Hrabskis sako, kad Ukrainos kariuomenė jau nedvejodama smogia aerodromams, degalų rezervuarams ir amunicijos sandėliams, kurie yra teisėti kariniai taikiniai. Kryme esančių objektų apšaudymas tapo kasdienybe.
„Nėra jokios reakcijos. Kodėl? Todėl, kad rusai paprasčiausiai neturi tam pajėgumų“, – interviu „The New York Times“ sakė J.Hrabskis.
Jungtinės Valstijos ir Ukraina susitarė, kad Kyjivas taikinių Rusijoje neatakuos amerikiečių teikiama ginkluote, bet amerikiečiai neprieštarauja Ukrainos smūgiams savo ginkluote.
Ukrainos pareigūnai teigia, kad išvystė tolimojo nuotolio bepilotį orlaivį, kuris teoriškai galėtų pasiekti ir Maskvą.
Mįslingi sprogimai ir padegimai fiksuojami ir kitose Rusijos vietovėse. Keliamos prielaidos, kad bent už dalį išpuolių gali būti atsakingos diversinės grupės, veikiančios Rusijoje.
Tuo tarpu CNN karybos ekspertas, generolas leitenantas Markas Hertlingas sako, kad pakartotinis sprogimas Engelso bazėje šio karo eigai svarbus dėl keturių priežasčių.
„Pirmiausia, tai įrodymas Rusijai, kad šalyje neliko jokio saugaus prieglobsčio nuo Ukrainos pajėgų ir jie privalo ginti savo karinius objektus, kur jie bebūtų. Antra, sprogimas tik patvirtino, jog Ukraina turi visas galimybes pati smogti Rusijai, ko anksčiau Rusija, rodos, nesuprato“, – CNN teigė M.Hertlingas.
Eksperto nuomone, svarbiausia priežastis ta, kad Engelso bazėje laikoma ne kas kita, o „Tu 160“ bombonešiai, galintys paleisti keletą sparnuotųjų raketų iš eilės. Šiomis, už Ukrainos teritorijos ribų paleistomis raketomis, jau ne vieną mėnesį niokojama Ukrainos infrastruktūra.
„Būtent todėl Ukraina, pagaliau, pavertė šią bazę savo taikiniu“, – teigia jis.
M.Hertlingas atkreipė dėmesį, jog šiąnakt pasirodė pranešimų, jog minėtieji bombonešiai yra perkeliami į kitas vietoves Rusijos rytuose, esančias daugiau nei už 6000 km nuo Ukrainos valstybinės sienos.
„Tai reiškia – bombonešiai perkeliami net už trijų laiko juostų, o Rusijai, norint panaudoti šiuos bombonešius puolimui prieš Ukrainą, prireiks daug daugiau degalų ir organizacijos atakoms įvykdyti“, – atkreipė dėmesį atsargos generolas.