Pamatykite: kaip Ukrainos pajėgos trolina rusus

Ant pripučiamos valtelės prie Krymo tilto plūduriuojanti raketų sistema. Užuominos apie sprogimus nuo karščio ir šalčio. Karinių sraigtasparnių siunčiami oro bučiniai. Tokiais vaizdais ir citatomis pastarosiomis dienomis aktyviai dalijasi Ukrainos ginkluotosios pajėgos. Rusų trolinimas ir humoras tapo svarbia Ukrainos politinės komunikacijos dalimi, pažymi ekspertai.
Ukrainos Gynybos ministerijos pokštai
Ukrainos Gynybos ministerijos pokštai / Stopkadras

„Dar vienas šaudmenų sprogimas, kurį sukėlė karštis Belgorodo srityje Rusijoje. Po kelių mėnesių sužinosime, ar rusiški šaudmenys gali sprogti dėl šalčio. Penkios pagrindinės staigių sprogimų priežastys yra šios: žiema, pavasaris, vasara, ruduo ir rūkymas“, – po sprogimų Belgorode tviteryje rašė Ukrainos Gynybos ministerija.

Ministerija savo tviterio paskyroje taip pat pasidalijo juokingu vaizdeliu, kuriame esą ant pripučiamos valtelės prie Kerčės tilto plūduriuoja ukrainiečių raketų sistema ir parašė: „Kerčės tilte, mes tave stebime.“

Ministerija įdėjo ir trumpą vaizdo įrašą, kuriame matomas į taikinius šaudantis sraigtasparnis.

„Ukrainiečių Mi-8 siunčia atsisveikinimo oro bučinius okupantams“, – šį vaizdo įrašą pakomentavo Gynybos ministerija.

Humoras – politinės komunikacijos dalis

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto informacinių karų ekspertas Nerijus Maliukevičius teigia, kad komunikacijoje, pasitelkiant humorą, svarbūs yra du aspektai.

„Pirmiausia, gera dozė humoro atkreipia dėmesį, vadinasi, žinutė yra labiau platinama, pastebima. Antra, svarbi yra emocija, kuri padeda fiksuoti tam tikrą žinią. Manau, kad ukrainiečiai labai kūrybiškai išnaudoja šias galimybes“, – teigė jis.

Pasak jo, humoras visada buvo svarbi politinės komunikacijos dalis.

Paklaustas, ar aukščiausioms valdžios institucijoms galioja griežtesnės taisyklės pasitelkiant komunikacijoje humorą, ypač karo metu, jis tikino, kad šiuos du dalykus derėtų atskirti.

Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Nerijus Maliukevičius
Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Nerijus Maliukevičius

„Humoras karo metu visuomet tampa aštrus, kandus. Jis nesiejamas su tuo, kas galioja / negalioja komunikacijoje karo metu. Tai kiti dalykai. Apie taisykles kalbame tuomet, kai tai liečia vaizdus iš karo zonos, kurie gali būti nepriimtini dėl smurto atvaizdavimo.

Diskusijų taip pat kelia ir Ukrainos perimtų rusų karių skambučių savo artimiesiems platinimas. Tačiau tai – tikslinga strategija, siekiant parodyti Rusijos kariuomenės moralinį nuosmukį“, – teigė N.Maliukevičius.

Pasak eksperto, vykstant karo veiksmams, nemažiau svarbus yra ir informacinis karas.

„Karas vyksta tiek fronto linijoje, tiek dėl širdžių ir protų informacinėje erdvėje. Jis nukreiptas ir į Vakarus, kurie remia Ukrainą karinėmis priemonėmis. Tą palaikymą reikia išlaikyti. Informacinis karas vyksta ir dėl Rusijos gyventojų sąmoningumo, siekiant neutralizuoti žmonių norą kariauti, demoralizuoti priešininką“, – paaiškino N.Maliukevičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis